• |
ide | kryesore

VIDEO/ Të rinjtë i prishin ceremoninë Ramës dhe Veliajt në sheshin “Skënderbej”

Lajme, Të fundit

Një grup të rinjsh te organizatës “Rezistenca Rinore” i kanë bërë një surprizë të hidhur mbrëmjen e sotme Edi Ramës dhe Erion Veliajt, të cilët ishin bërë bashkë për të ndezur dritat e pemën e Vitit të Ri në sheshin Skënderbej.

Të rinjtë reaguan ndaj Ramës e Veliaj për keqpërdorimin e parave publike ne raste fatkeqësish natyrore. Në momentin kur Bashkia Tiranë po ndizte dritat e pemës së fundvitit, të rinjtë me një pankartë në formën e bredhit, ku ishin pamje nga rrënimi i banesave pas tërmetit të 26 nëntorit.


Të rinjtë kanë shoqëruar ceremoninë e Ramës e Veliajt me thirrjen “nuk është koha për zbukurime kur ka shkatërrime”. Rama urdhëroi gardën që të largonte të rinjtë nga sheshi duke bërë që të rinjtë të shpërthenin në fjalët “Turp! Turp! Turp!”

“Për të mos prishur syrin e keq, kemi dhe 3-4 harrupiel këtu. Unë nuk dua ta zgjas dua tu uroj të gjithëve një vit të ri të gëzar. Dua të siguroj të gjithë se çfarë nuk të vret të bën më të fortë, sot jemi të gjithë më të fortë, shqipëria është më e fortë. Dhe ata 4-5 xhakajdurët që morën atë që meritonin, pasi nuk u sollën mirë” – tha Rama i nervozuar. ©LAPSI.al

13 Comments

  1. Nje tufe shpellkaresh qe e quajne veten studente te udhehequr nga Qimi i syrit po bejne sikur protestojne,keta pese shpellkare nuk duan shumicen e atyre qe duan te festojne per te harruar dhimbjen,jeta vazhdon o shpellkaret e salihut

  2. Po ca problemi ka nese ngrihen 4 – 5 veta te protestojne aty???? fundja dhimokraci jemi. E cuditshme pse nuk I organizojne forumet e Partise Demokratike keto veprimtari ???? Ju bej thirrje antareve te PD te rimarrin inisiativen dhe te protestojne. Nuk eshte turp as te protestosh as te jesh me PD…..

  3. Shpellkare neser te jeni ne oren 07 para gjykates ne ndihme te sali anjit dhe olldashit gazekar me urdher.Salihu,neser neper vendimi nga gjygjtaret e salihut

  4. Argumenti i vetem i shkruajtesve qe paguhen me klering (dmth sufllaqe) eshte “shpellare”. Per te marre edhe ndonje shishe uje shtojne edhe nje “k” dhe vajgurorsi trim e bojaxhi, iu premton qe nje here ne muaj do kene ehe nga nje birre per kater persona. Por me e keqja eshte se harrojne gjeneralin e dorehequr se prej nga vjen, harrojne personin me te lexuar Gent Cakaj, harrojne Taulantin, harrojne Ulsiun e shume e shume te tjere me prejardhje nga malet qe i kane ne rradhet e tyre. Natyrisht qe nuk mund te presesh me shume nga njerez qe as shkolle nuk kane bere qe ta dine se Shqiperia ne 3/4 perbehet nga malet dhe vetem 1/4 eshte fushe. Harrojne edhe qe kjo pjesa fushore ka qene e mbushur me keneta, pra nje pjese e mire e ketyre “fusharavakeve” mund te quhen KENETARE

  5. Shpellkaret ne qytet Kombi ne Rrezik,e ka thene i modhi Qazim Mulleti,mblidhuni para gjykates o shpellkare se po denohet sali anji

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu