• |
ide | kryesore

Aktorja nga Kosova tregon sëmundjen gjatë shtatëzanisë

Paparazzi, Slider

Adriana Matoshi në një intervistë për “Nin” ka rrëfyer më shumë për karrierën dhe për periudhën më të vështirë të jetës së saj.

Adriana ka treguar se para 7 viteve, kur ishte shtatzënë me fëmijën e katërt, zbuloi se kishte tumor në kokë dhe vendosi mos ti tregonte njeriu.

Në vitin 2012 kam qenë shtatzënë me fëmijën e katërt. Gjithçka ishte shumë në rregull deri në një moment kur kisha marramendje dhe të vjella të shtuara. E kuptova që nuk ishte vetëm prej shtatzënisë, në kokën time kishte një tumor. Nuk i kam treguar askujt. Kam dashur shumë të jetoj, edhe pse ka qenë e vështirë, sepse sapo kisha lindur. Për shkak të tumorit humba edhe shikimin, por me kalimin e kohës munda sërish të shikoj. Tri javë pasi linda vajzën, kam shkuar jam operuar në kokë. Ka qenë shumë e vështirë, si nga ana emocionale, edhe nga dhimbjet që kisha”, -është shprehur ajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu