• |
ide | kryesore

Bllokohet rruga, bien gurë në aksin Librazhd-Elbasan

Arkiva, Lajme, Të fundit
rreshqitje_dheut-487x340.jpg

Bllokohet rruga në aksin Librazhd-Elbasan për shkak të rënies së gurëve.Masive dherash e gurësh kanë rënë mbi trasenë e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan tek “Kthesat e Murrashit” por fatmirësisht kjo ka ndodhur në një moment kur nuk ka pasur automjete duke qarkulluar.

Prej një ore qarkullimi është vështirësuar dhe lëvizja po kryhet në një korsi. Moti i keq i ditës së mërkurë ka përfshirë të gjithë qarkun e Elbasanit me shira të rrëmbyer të cilët kanë shkaktuar probleme në qarkullimin e automjeteve gjatë disa segmenteve të rrugës kombëtare.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu