• |
ide | kryesore

Dorëhiqet kreu i AKEP, në vend të tij pritet të emërohet i besuari i Ramës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir, Zela, është larguar nga detyra. Mësohet se kreu i AKEP ka dhënë dorëheqjen për arsye personale

Lirimi i tij është bërë zyrtar tashmë, pasi është publikuar vendimi nga Këshilli i Ministrave, i cili ka vendosur propozimin e Kuvendit për lirimin e z.Ilir Zela, anëtar, i caktuar kryetar i Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare.


Zela e mori këtë detyrë në nëntor të vitit 2017, duke zëvendësuar në këtë detyre Pirro Xhixho.

Këshilli i Ministrave ndërkohë ka propozuar për anëtar të këshillit Drejtues të AKEP, Tomi Frashëri, i cili ka mbajtur deri më tani detyrën e shefit të Protokollit të Kryeministrit. Frashëri njihet si një nga njerëzit më të besuar të Edi Ramës.

Votimi i tij në Kuvend pritet të bëhet më 19  dhjetor, ditë kur do të miratohet edhe ‘paketa antishpifje’, një projektligj që synon t’i japë qeverisë kontroll mbi mediat online.

AKEP me drejtorin e ri, pritet të ketë një rol të rëndësishëm pas miratimit të këtij ligji.

6 Comments

  1. Kush eshte ky mo malok esht Ilir Zela, shum mire ja ben qi duhen maloket ketij gerdall km pasi maloket ja shkerdhejn Aneten ja prishin qetesin ja ngaterrojn hajduterin me keq se Ilir Meta, ky gerdall don vetem ata qe i lepin bythen qe i vje era mut deri ne Afrike. Ky maloket i don vetem per ti xhvat dhe rjepur si Xhicin,Kastratin, ate shkerdhaten e Dibres krye strucin qe e ka dhe deputet i cili esht dhe deputet hhhaahh.

  2. Ilir Zelen e kam pasur pedagog !Njeri me te afte,komunikues e burre nuk ka !Shume e çuditshme qe ka e kane lene dhe aq,ai eshte socialist,keta qe qeverisin jane Sekt,shume te rrezikshem e maskarenje !Paradoksi eshte se e ka firmosur nje ish socialist si Erion Braçe !!!???!Nejse keta per pushtet,dorezojne çfare u mban rrethi i shtepise te Rilindja !Fjala vjen,nese Erion plehu i Bashkise si ka punet mire me Edvinin,e dini ju se kush e qeteson Edvinin ?!?!?Ajola,gruaja me letra e Erjon Velise,e sigurte !

  3. Po o shpellkare kur u vu zela nga rama po te njejtat sharje kishit ne adrese te zeles,dhe per kete tjetrin po njelloj po shpifni,shpellkaret ne qytet Kombi ne Rrezik

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu