• |
ide | kryesore

Detaje nga vrasja në Kavajë/ Viktima shau autorin nga gruaja dhe vajza

Lajme, Të fundit


Xhevdet Leçini, njeriu që ekzekutoi me çifte brenda lokalit të tij 33-vjeçarin Marjus Ismaili, në momentin e këtij krimi të shëmtuar është ndier i fyer rëndë nga gruaja dhe vajza e tij. Vrasja është kryer në prani të 3 personave, dy shokëve të Leçinit dhe punëtores së lokalit. Kjo nuk ishte hera e parë që Leçini përballej me këtë situatë të rëndë, pasi shitësi i ujit me autobot Marjus Ismaili, e kishte bezdisur edhe herë të tjera me të shara.

Por ditën e krimit, Leçini ishte përpjekur që të shmangte debatin me Ismailin, duke e mbyllur lokalin sapo viktima ishte shfaqur me autobotin e tij që shiste ujë në Kavajë. Megjithëse Leçini e ka mbyllur lokalin dhe është larguar ai sërish është kthyer në pronën e vetë, ku këtë herë ka qenë nën shoqërinë e dy shokëve, ku me ta po pinte raki me mish të pjekur.

Pikërisht në këtë moment ka hyrë në lokal Ismaili dhe është ulur me ta, duke porositur dhe një birrë, por porosia është anuluar nga Xhevdet Leçini, duke i pohuar Ismailit se ai nuk paguante pasi s’kishte lekë.

Pikërisht në këtë moment mes tyre ka lindur një debat ku Marjusi, fillon ta shajë përsëri, nga familja duke i thënë “të q… gruan, vajzën etj…”. Xhevdeti është revoltuar shumë dhe nga banaku merr armën e gjahut, duke ia drejtuar atij.

Nga ana tjetër Marjusi i drejtohet atij me fjalët që ”…çfarë do më bësh do më rruash k…, do të q… robt…”. Atëherë Xhevdet Leçini ka qëlluar me armën që kishte në duar. Leçini ka goditur me një plumb të vetëm Ismailin duke e lënë të vdekur në vend. Teksa ka kryer këtë krim të rëndë, ka lënë armën në banak, i ka hequr gëzhojën dhe më pas i ka thënë dy shokëve të tij që po pinte raki, se do ikte në polici ku dhe është vetë-dorëzuar.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë nga ana e policisë së Kavajës ka marrë deklarimet e 3 dëshmitarëve. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë prokuroria e Kavajës ka dërguar kërkesën në gjykatë, duke i kërkuar kësaj të fundit caktimin e masës së sigurisë arrest me burg për Xhevdet Leçinin të akuzuar për veprën penale të “Vrasjes me dashje”./Report tv


5 Comments

  1. edhe ky xhevdet lecini nuk eshte me i mire se fiktima te dy njelloj jane e njohin mire se cfare robi eshte

  2. Epo nqs deshmitaret e vetem jane dy shoket e ketij dhe punonjesa atehere ka dyshime. Por, nqs eshte e vertete atehere gabim ka bere se nuk i meret jeta tjetrit per krenari. Nuk mbrohet nderi duke shkaterruar jete, te viktimes, te tijen dhe te familjes qe ke ne rruge e duke qene ne burg mund edhe te ja q..ne si gruan dhe vajzen te tjere!

  3. Por ty mor rrace e poshter te vije njeri ne pronen tende dhe te te shaje me grua dhe moter me nene e duron dot o langaraq komentues .Ju nuk e kini per gje ju Mavite-se shkerdhehi me njeri me njeri tjetrin .Mire ja ka bere qe ja ka hedhur zorret ne halet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *