• |
ide | kryesore

Ndryshimet në prokurori/ Ku do të shkojnë Arta Marku dhe Donika Prela

Arkiva, Lajme, Të fundit

E zgjedhur si e përkohshme, Arta Marku e zgjati funskionin e saj për gati dy vite të plota. Megjithatë ajo nuk ia doli të marrë votat e atyre që u shërbeu gjatë kësaj periudhe, duke u vënë nën shënjestrën e opozitës dhe opinionit publik. Marku ia dorëzoi drejtimin e Prokurorisë së Përgjithshme, Olsia Çelës, që tashmë është kryeprokurori i ri i Shqipërisë.


Pasi humbi përballë shokut të klasës, Olsian Çela, ish- kryeprokurorja e përkohshme e do të emërohet prokurore në Prokurorinë e Apelit të Tiranës, sipas burimeve të Oranews.
Ndërsa Donika Prela, e preferuara e Markut, do të kthehet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës.

Pas shkrirjes së Krimeve të Rënda, KLP do të bëjë nesër emërimin e 12 prokurorëve të mbetur.


6 Comments

  1. akoma me mark e prela keto te konkuroje dhe ne keto prokurori te zgjithet kush jane me te pregatiturit dhe jo dranet qe nuk dine me lidh dy fjale dhe pa intelekt e zgjuarsi profesionele

  2. Buqet qe turperojn intelektin Shqipetare, jazek ju qoft atyre burrave super kurv qe caktuan keta injorante thua ti se inteligjenca jon ka gra qe te japin plumbin ballit si me tru dhe me kurajo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.