• |
ide | kryesore

Tërmeti, miratohet shembja e 7 pallateve të dëmtuara në Kurbin

Arkiva, Lajme, Të fundit

Këshilli Bashkiak i Kurbinit ka miratuar shembjen e 7 pallateve që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit. Pas verifikimeve nga specialistët, pallatet janë shpallur si të pabanueshëm dhe të pariparueshëm.

Bazuar në akt-konstatimet e hartuara dhe miratuara nga Instituti i Ndërtimit është vendosur shembja për pallatet nr. 125, 126, 127, 129, 130, 131 dhe 133 ne Lagjen nr. 4 në Laç.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu