• |
ide | kryesore

Europa League, Roma barazon me Wolfsberger dhe kualifikohet në 1/16-at, eliminohet Borussia Mönchengladbah

Sport

Në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Ligës së Evropës, Roma barazoi 2-2 me Wolfsberger dhe u kualifikua për të 1/16-at. Në Olimpico, skuadra e Fonseca zhbllokoi rezultatin në minutën e 7′-të me një penallti nga Perotti, por kapet në befasi nga autogoli i pafat i minutës së 10′-të të Florenzi. Dzeko i dhuron avantazhin verdhekuqve në të 19′-ën, pastaj në minutën e 63’Weissman barazoi. Roma e mbyll në vendin e dytë garën në Grupin J pas Basaksehir.

Rezultatet në sfidat e tjera të luajtura sot në mbrëmje:


GRUPI G

FC Porto – Feyenoord 3 – 2

Luiz Diaz 14′, Malacia 16′ (Autogo), Soares 34′ / Boteghin 19′, Larson 22′

Rangers – Young Boys 1 – 1

Morelos 30′ / Barisic 89′ (autogol)

GRUPI H

Espanyol-CSKA Moskow 0-1

Vlasic 84′

Ludogorets Razgrad – Ferencvaros 1 – 1

 

Lukoki 24′ / Signevich 95′

GRUPI I

Gent- Oleksandriya 2-1

Deporite 7′, 16′ / Miroshnichenko 54′

Wolfsburg – St. Etienne 1-0

Silva 52′ 

GRUPI J

Roma – Wolfsberger 

Perotti 7′ (p), Dzeko 19′ / Florenzi 10 (autogol), Weissman 64′

Mynshengladbah-Bashakshehir 1-2

Thuram 33′ / Kahvexhi 44′, Kriveli 90′

GRUPI K

Slovan Bratislava – SC Braga 2 – 4

 

Sporar 42′, Moha 70′ / Fonte 44′, Trincao 72′, Horta 75′, Paulinho 90′  

Wolverhampton Wanderers -Besiktas 4-0

Jota 58′, 63′, 69′ , Dendoncker 67

GRUPI L

Manchester United – Alkmaar 4-0

Jang 53′, Greenwood 58, 64′, Mata 62′ (p)

Partizan-Astana 4-1

Soumah 4′, Sadiq 22′, 76′, Asano 26′  / Rotariu 79′ 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu