• |
ide | kryesore

Filmat dhe serialet më të mirë të vitit

Paparazzi, Slider

Në fund të 2019-s, IMDb zbuloi dhjetë filmat dhe dhjetë serialet më të pëlqyer të vitit. Lista është përpiluar duke u bazuar në kërkimet e titujve nga më shumë se 200 milionë përdoruesit e platformës që shërben si arkivë kinematografike.


Këta janë dhjetë filmat më të kërkuar të vitit:


1. Joker

2. Once Upon A Time in Hollywood

3. Avengers: Endgame

4. Captain Marvel

5. It Chapter Two

6. The Lion King

7. Spider-Man: Far from Home

8. Alita: Battle Angel

9. Aladdin

10. Us

Këta janë dhjetë serialet më të kërkuar të vitit:

1. Game of Thrones

2. Chernobyl

3. Stranger Things

4. The Umbrella Academy

5. The Boys

6. Black Mirror

7. The Walking Dead

8. Peaky Blinders

9. Sex Education

10. You

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu