• |
ide | kryesore

Rama: Konferenca e donatorëve mbahet në fund të Janarit, s’merrem më me Bashën (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një video-live në Facebook-un e tij ku ka dhënë një mesazh për të gjithë ata të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama shprehet se punimet për rindërtimin e banesave ka filluar dhe se konferenca e donatorëve do të zhvillohet në fund të muajit janar të vitit 2020, ose në fillim të muajit shkurt.


Përsa i përket mos uljes së opozitës në tryezë me maxhorancën, pas ftesave të shumta, Rama tha se nuk merret më me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën.

35 Comments

  1. Unë, unë, unë …..
   Këtë fjalë e gjen me bollëk në gjitha monologjet e këtij aktori bojëdalë.
   Unë kam bërë këtë, unë po bëj këtë e unë do të bëj këtë
   .Mjafton që të kishe bërë detyrën e që të kishe ndërtuar një ekip me specialistë të aftë e të ndershëm që të kontrollonin cilësitë e ndërtimeve e jo komunistë të devotshëm si Arben Meçe, që pasojat e këtij tërmeti të dilnin pa asnjë viktimë.
   E çmund të presin shqiptarët nga një inxhinjer komunist kriminel që deklaron nëpër studiot televizive se ne ju a shtypëm kokën për 45 vjet e ne do ju a shtypim kokën antikomunistëve edhe pas këtij tërmeti ?
   Unë e përgëzoj Bashën, unë dënoj “baltën” që më hedh mua opozita.
   Unë do të ndëshkoj të gjithë ato që abuzojnë me paret që po mbledh unë për tërmetin.
   Po ti more byrazer, kush duhet të të hetojë e të ndëshkojë që e ke mbushur parlamentin, qeverinë e administratën lokale e qëndrore me njerëz të korruptuar që sollën si pasojë vdekjen e kaq shqiptarëve ?

 1. Kur permbytej Shkodra cfare beje zotrote ne opozite. Vetem se dergoje Tom Doshin me ca legena qe shetisnin me varke e talleshin me qeverine . Tani do te dukesh si kryecjap me mjeker.
  Ky ben vetem show e pret donatoret qe do sjelle Europa nga e keqja qe ra.
  Dhe per ato do thote se i solla une.
  Keta bene vetem katrahuren e madhe me 26 pas asaj te 21.

 2. Ishim te paralajmeruar thote sizmologu grek.
  Po ky po Spiropali qe talkej po Xhacka e gatishmerise no 1.
  Te kishin namuz duhej te ishin dorehequr.

 3. Si ka mundesi ky ordiner na del perpara syve dhe na lodh veshet dite e nate. Ky bastard e ka te gjithe vendin ne gjunje, spitalet e shkaterruara, ekonomia pertoke. Zhgjidhje ka nje debile si ministrja e shendetesise dhe nje hajdut banal si Enkel Joti, i vetmi drejtor ne 100 vitet e fundit qe ia doli te shkaterronte QSUT.

 4. Bravo o Gjigand .
  Do ti ndertojme shpit dhe motrat ketyre te pd do ja u qijme.
  Dita e perdhunimit kolektiv po vjen .

  1. Antirilindas dhe mësues që ju uron: vdekshi të gjithë ju që jeni kaq idiotë. thotë:

   Bravo berti nr 2 ti je identiteti i vërtetë rilindas.

  1. Shikoje dhe nje here se mbase nuk e ke pare mire vidjon.
   Ideja e tere intervistes ishte qe ‘ne nuk do merremi me me deklaratat e PDs” . ‘Ne nuk kemi as kohe dhe as deshire te pergenjeshtrojme cdo dite genjeshtrat e tyre” .
   Pra nuk tha qe ” fajin na e ka Basha’… por tha. qe ‘ MIre kali na ngordhi por tani do na sulen dhe mizat”’ .
   Ti je nje nga ata thashethemexhinj qe transformoni lajmet , fjalimet, krijoni lajme te rreme .
   Ti je nje nga ato mizat e mu_it qe kur te ngjithen nuk te shqiten.

   1. vetem te akuzoni te dini o llapaqene! ti je keshtu e ti je ashtu…e keni pare veten c’jeni e c’po beni?Leqe ti nuk je asgje!

   2. Kali juaj vërtetë që ka nddhur me kohë, por ky palloshi juaj kujton se mund ta ngjallë duke e kapur kalin e tij gërdallë pas bishti spiropalët e spiropushtët

 5. Po mor morr i kuq. Po mor ndyresire . Ishim te lajmeruar qe ne 21 Shtator sipas sizmologut Grek. Por u tallen qeveritaret . U tall Spiropali , genjeu Xhacka per gatishmerine. Cfare kali ngordhi thua ti o kar me zile. Per kete te kekojne falje popullit eshte e pakta. Do ishin shpetuar jete njerezish.
  O baba xhike na bej nje dekret e ta shtyjme ca kohe termetin tha Spiropali.

 6. Ti o plak I peshurru je kali I ngordhur aqe po qelb vendin dhe morrat e mutit qe ushqehen me eren tende po te lepihen ju dhierje slave pjell a te injorances ini jashtqitje injorante qe paaftesintuaj ja kaloni opozites

 7. Banesat do sdo do behen.
  Donatoret me fonde qe nuk do jene pak, Erdogani 500 shtepi, Pcolli Etj .
  Kryesore eshte te luftohet neglizhencat e strukturave shteterore ne cdo kohe qofte me ndertesat me standarte duke vene para drejtesise shkaktaret e vertete.
  Askush nuk duhet te perfitoje politikisht mbi fatkeqesite qe bien ne kurriz te popullit te vuajtur me shekuj. Cdo qeveri tekryeje detyrat qe i takojne. Cdo opozite qe behet bisht i qeverise tradheton detyrimet e saj ndaj popullit.

 8. Sqaroje pra cfare kerkon nga opozita, bythqir ordiner. Vete do i paguash haqet qe ke per te lare. lutu qe te vdesesh e te te shurrojne ne varr sesa te shkosh ne burg.

 9. O injorant çfar kerkon Te besh shou Po shtepit do i besh se si ben me xhepin tend Po me taksat tona dhe çfar do lloj qevere Te ish do ti bente BE Ndimat Jan per shqiptaret jo per qeverin ty set besoi vllau Erdogan do i ndertoi vete tha nuk trazohem me qeverin Po dhe fondacionet do i ndertoi vet . nje Mut Te hash tani dil te korrniza e ertv dhe fillo e genje

 10. Une kam kohe qe nuk i klikoj as nuk i shoh më fotot e videot me Ramen. E kam telefoni supersmart dhe nuk m’i hap.

 11. Kryeminister e di qe e ke punet keq! Sja uroj as hasmit! Nuk te du por do uroj qe fjalet qe thua per ndertimet e shtepive ti mbash. Megjithse zor se Ju te jeni i afte per te mbajtur premtimet kur eshte fjala per pune. Sa per Bashen e kushdo tjeter ti e di ma mire se une se te keqen do ta kesh nga elektorati jot kur te vije dita e gjykimit dhe votimit

 12. Nuk e kuptoj keta qe shajne ramen nga vijne tani. Nga PD jo se PD sikur e ka kuptuar nga fundi rrugen qorre qe kishte marre dhe po na afrohet me qendrime te mira. Keta do jene mendje te nxehta qe kane marre per kot, epo te ndalosh trenin per 2 loqe rruges???? Si thoni o shqiptar????

 13. 10.24. Ti je nje nesder shitur per çfar tren e Ke fjaln per saimir tahirin qe e beri vendin kampion Te kanabizimi .a Te keti rro…s. qe shteti duhet te pagoi miliona € çdo fund viti PPP. Mos te flasim per Parlament e prekurori e gjukataa qe Jan 100% ne dore te ketia Shqiperia ka kosto ne drejtimin e keti njeri do duhen shum Koh per rikuperim PER SQARIM se mendoi ndryshe nuk kam lidhje me P D.

 14. Problemi i trenit eshte qe te gjithe po zbresin dhe nuk do njeri me vlere me hip, sepse keto vitet e fundit pervec se ecen ngadale, po shkon dhe mbrapsht. Per ty ne rregull eshte, se po te kthen aty nga ku ne fakt me shpirt nuk ke leviz kurre.Por shqiptaret normale, per fatin e mire te tyre dhe per fatin e keq te Shqiperise, gjithmone e me shume zgjedhin te levizin me ritmin e jashtezakonshem te perendimit. Per ju brenda trenit nuk me rruhet fare, por per trenin qe shume shpejt do te quhet “treni i prostatave te lodhura” do me vije pak keq, se sinqerisht pata besuar se do behej ekspres. Megjithate, une per vete do vazhdoj t’i qendroj ne distance te mjaftueshme sa per te qelluar me gure lokomotiven edhe pse pesimist se ben ndonje efekt.

  1. prap ti nero
   si mer burr nuk le lajm pa komentu
   je bo si shabon qosja
   bo ne si specjalist per cdo gjo
   je bo tamom gore rrugesh

   1. Planen tate e kam zili se nuk eshte lodh fare. Aq shqip sa ke dit ke zgavra asaj, aq di dhe tani. I kerkoj falje kolegeve te tu hidraulike sepse i respektoj kur me zhbllokojne halen.

 15. Fytyra me bajate qe ka qenja njerzore, ky e ka per nder te quhet me plot kuptimin FYTYRE MUTI me i madh i Shqipetareve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu