• |
ide | kryesore

“Situatë ulëritëse”, Artan Hoxha jep alarmin për kriminalitetin në vend

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari Artan Hoxha ndërsa ka komentuar ngjarjet e fundit kriminale në vend, është shprehur se situata është ulëritëse.

Nga studio e ABCNews, gazetari Hoxha tha se për fat të keq po del parashikimi i tij i disa ditëve me parë, kur tha se bandat dhe krimi do të shfrytëzojnë situatën pas tërmetit në vend.


“Më vjen shumë keq ta them që po del parashikimi. Kjo është ulëritëse. Ashtu siç e kam thënë edhe më parë, kjo është kohë e artë për botën e krimit”-tha Artan Hoxha.

Më tej, ai tha se policia shqiptare është nga më të keqpaguarat. “Policia dërgohet për të gërmuar, por nga ana tjetër nuk lamë qen e mace të Kosovës pa puthur e përqafuar.

Forcat e rendit, RENEA etj, morën duartrokitje dhe u vlerësuan mbrëmë në stadium nga qytetarët, por jo nga zyrtarët.

Policia jonë është më e keqpërdora. Çdo ditë janë nga 12 deri në 16 orë në punë dhe nuk do paguhen me orë shërbimi. Polici rri në shie në të ftohtë dhe uniforma i jepet një herë në katër vjet. Çfarë të bëjë policia, përtej fasdadës së kryeministrit dhe mazhorancës”-tha ndër të tjera Artan Hoxha.

11 Comments

  1. O debil ti dhe ata kokën hëngshi, se nuk kanë punë me njerëzit që nuk e kruajnë vetë, por çudi si nuk të duket ulëritës fakti se krimet janë bërë normale vetëm në kohën e rilindjes dhe edvini nuk dotë ndalet së gravbituri dri sa të ketë b.. lëpirës si ti e shumë mutra si ti.

  2. Shume vete jane vrare nga ato qe ka thene ky Artan Hoxha neper studio televizive. Cuditem pse prokuroria nuk vepron? Ky duhej kalbur ne burg dhe jo te beje parashikime mbi jete njerezish

  3. Probleni nuk eshte Artan Hoxha, problemi eshte diku tjeter. Hoxha mund te kete info dhe si gazetar qe eshte i ben publike ate pjese qe e sheh vete te arsyeshme. Por nese e vini re, ka folur per policine qe duam. Policia qe duam, se pari duhet te jete e mireorganizuar, e paidur me mjete llogjistike dhe e mirepaguar. Nese puna e policit behet nga militante, te cilet futen ne ate pune thjesht per te cuar nje cope buke te shtepia, nuk do kemi as polici por do kemi ca njerez me uniforme lehtesisht te shantazhurshem dhe lehtesisht te korruptueshem.. Nuk eshte se kam ndonje preference per Hoxhen, por i jap te drejte ne kete shkrim, vetem se do duhej te fliste edhe per arsyet e tjera te kesaj gjendjeje kriminale

  4. Vetem qe fajin e ka Berisha nuk ka thene se Metes ja ka ngulur kunjin me dekorimin e qenve. O legen gazetar. Po thuaje more troc qe problemi eshte Rama, qe ai ben lidhjen e krimit me policine dhe me shtetin sepse ai vete emeron kriminele me detyra shtetrore. Thuaj o plere nje fjale per Sejdinin e Elbasanit por flet vec per Capjat. Per Bajrat asgje i ben edhe avokature me intervista madje. Per kete ekziston krimi e vrasja por jo qeveria e inkriminuar dhe bandat e lidhur me rilindjen famekeqe. Dhe e hedh problemin sikur ja ka fajin opozita.

  5. Ky eshte Edgar Hoover,ish shefi i famshem i FBI ne kohen e makartizmit Ky nuk le gje pa ditur e pa parashikuar.Po si gjithnje,eshte ne sherbim,te qytetareve sigurisht.

  6. Qe kur shteti e vuri policine ne sherbim te drogerave ketu do sundoje krimi i organizuar dhe ordiner. I vetmi shtet ne bote me dy ish ministra rendi te akuzuar dhe nje ne detyre qe mbyt popullin e e tij me gaz dhe ben inxhinierib ne kohe termeti.

  7. Kur salihu vuri badigardin e vet zv drejtor i pergjithshem i policise me arsim tete vjecar agron kulicaj,mulin minister,jarin minister,brecanin ne tirane vriteshin njerzit si lepra te eger ku ishit ju shpellkaret stalinit

  8. Ky tip gazetari eshte nxitesi kryesor i vrasjeve te bujshme , njelloj si Edvin pordha qe i duket vetja si expert ose gjitholog, dhe ne fakt esht koka e krimit, akoma e nxeht esht dosja e Durresit ku shkoj super experti Erion miu dhe fill pas Edi Pordhes e Erion miut gjemoj kallashi . Kush i ka fajet ketu 🤮🤮

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu