• |
ide | kryesore

Tërmeti, ndalohet pronari i hotel “Vila Palma”

Lajme, Të fundit

Një sërë fletë-arrestesh janë lëshuar mëngjesin e sotëm nga prokuroria e Durrësit në lidhje me përgjegjësit për shembjen e pallateve dhe ndërtesave në qytetin bregdetar gjatë tërmetit të 26 nëntorit.

Burime nga policia thanë se përveç zyrtarëve të Kadastrës dhe Kavaleshencës, në pranga janë vënë edhe pronari i pallatit tek ‘2 Gjelat’, njëkohësisht edhe pronari i lokalit ‘Barons’ Artur Terziu.


Ky i fundit akuzohet se ka ndërhyrë më strukturën e pallatit në funksion të lokalit të tij.

Po ashtu, në pranga janë vënë edhe pronarët e ‘Vila Palma’, Arben dhe Dëshira Qato.

3 Comments

  1. Pse sthote krye(t) ri jone i dashur i qeverise qe jane mbajtur leke nga rroga e te gjith arsimtareve!! Po del Ahmetaj dhe fryhet me leket tona!!!

  2. Kush eshte pronar i vertete i Barons ?!?!Terziu ?Jo !Mbase e di me mire,Edison Konomi,edhe pse ne katin e dyte te ketij pallati babazia,hajdutlliku dhe makuteri e tij i mori jeten motres se tijDolora Reçi,mbeses , nipit dhe kunatit po ashtu !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu