• |
ide | kryesore

Tërmeti, valë arrestimesh në Durrës (Emrat)

Arkiva, Lajme, Të fundit

Mëngjesin e sotëm Policia e Shtetit ka shoqëruar disa persona në Durrës, si të dyshuar për “Ndërtim pa leje” dhe “Shpërdorim detyre”. Mësohet se numri i të shoqëruarve është rreth 40. Mes tyre janë ish-drejtori i ALUIZNI-t Durrës, Arben Isaku, Aldo Dakovelli dhe Artemis Malo. Po kështu është ndaluar nga policia edhe drejtori i Konvaleshencës, Ahmet Doda dhe nendrejtori Hasa. Më datë 29 dhjetor, Prokuroria e Durrësit ka regjistruar një procedim penal për 25 jetët e humbura nga tërmeti i datës 26 nëntor.

©Lapsi.al


 

4 Comments

  1. Durrsi. Duhet Te ngrihet foort per kete Problem. Po sadri abazi qe ndertoi 2 kate pa leje çfar thuhet .per ish. Kryetarin dhe kjo e dore hequra duhet prokuroria ta therras per lenjen e detyres u soll si ai komandanti qe esht ne ball Te frontit e largohet. Nga beteja Jam dakort me kèta ushtaret e ndaluat po su ndaluan kappt e tyre do te vazhdoni te perseritetn Te njejtat gabime

  2. Po nuk u arrestua Dako i pari keta jane ngrene ne hak.Nqs arreston drejtorin e kavalishences (nje ndertes ne administrim) dhe nuk arreston lejexhiun e gjith qytetit eshte e kote

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu