• |
ide | kryesore

MEME PIKANTE/ Të gjithë kundër ligjit të Ramës që mbyll mediat

Pikante

Ditën e mërkurë, ora 09:30, komuniteti i gazetarëve dhe jo vetëm do të protestojnë para godinës së Parlamentit kundër nismës ligjore të qeverisë, e njohur gjerësisht si “Paketa anti-shpifje”.

Nisma e re ligjore e ekzekutivit shihet nga mediat si një nismë që e çon vendin drejt censurës dhe sulm ndaj fjalës së lirë. Por protestës së tyre i janë bashkuar edhe qytetarët, të cilët përmes postimit të memeve në rrjetet sociale mbështesin kauzën e tyre dhe sulmojnë kreun e qeverisë, Edi Rama.

Image may contain: 5 people, meme and text Image may contain: 1 person, smiling, meme and text Image may contain: 3 people, text Image may contain: 1 person Image may contain: 1 person, smiling, meme and text

 

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu