• |
ide | kryesore

Tërmeti/ Edi Rama kërkesë Kuvendit, kërkon shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në mars

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama ka kërkuar zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri me 31 mars të 2020. Kjo kërkesë e shefit të qeverisë i është dërguar Kuvendit të Republikës.

Tërmeti i 26 nëntorit la pas 51 persona të vdekur dhe qindra të tjerë  të plagosur. Shefi i qeverisë ka pohuar se qeveria do të ndërtojë të gjithë banesat e shembura, ndërsa  për këtë ka kërkuar ndihmë nga vende e tjera.

8 Comments

 1. Tani po , gjendje fatkeqesie deri me 31 mars ,qe shtypi te hesht , ne prill reforma zgjedhore deri ne dhjetor 2020 dhe ne qershor 2021 zgjedhjet dhe mandati tret ne xhep, si duken bathet e priftit nuk kan per te celur lulet deri ne 2021 . Suksese ne jete

   1. …Jo më edvini që është thjesht një lapangjoz qesharak karikatura e Kadafit Sadamit etj, që me 10 orë presion të fortë të protestuesve ikën për lesh sepse asnjë polic, apo zyrtar nuk rrezikon kokën e vet për të edvin qelbësirën.

 2. Ti anti i salihut provoje ne terren ate qe thua,ne llafe ju shpellkaret jeni te zote e provuat gjashte muaj rresht per te mbajtur lart frymen revolucionare ju neokomunistet e rinj me ne krye komunistin salih e lulu por ne fund me nje sms shkuat ne pidh te semes,koha kur salihu bente gjithcka ka mbaruar me kohe,tani eshte vota qe vendos o shpellkar i salihut

 3. Shume po lodhem me kete dekret.
  Sikur te shtyni termetet me dekrete sic propozoi Spiropali.
  Cfare zgjedhje fituan keta? 2017 apo 30 Qershorin. . Eshte turp te permendesh zgjedhjet 1996 2017 dhe ato monopartiaket me 30
  Megjithese mono rezultoi me 15 % dhe u deshen muaj per rezultatin se nuk po dinin cfare muti kishin hedhur ne ato hale kuti.

 4. Gerdalla mendon se esht lider i pa perseritshem por ne fakt e din shum mir se esht gomar i thinjur pa tru fare, nje qelbanik qe qelbi gjith popullin tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu