• |
ide | kryesore

Salianji: Kam marrë oferta dhe kërcënime të mos publikoja “Babalen”

Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha se i ishin bërë oferta përpara se të publikonte audio-përgjimin për Geron Xhafajn, vëllain e ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai nuk tregoi detaje se çfarë joshjeje i ishte bërë, por shtoi se edhe ishte kërcënuar.

“Më kanë bërë ofertë përpara se ta publikonim këtë. Joshje, ose ofertë për gjëra ose kërcënim. Bandat e Xhafajt dhe banda të tjera kanë sjellë njerëz përpara se ta publikonim. Për këtë janë në dijeni edhe drejtuesit e Partisë Demokratike. “Nëse ti hyn në familje dhe na godet, ne do të merremi personalisht” – më është thënë.

Ne dolëm me pyetje 3 ditë përpara denoncimit dhe u kuptua që kishte diçka. Ne kemi bërë kallëzim për drejtuesit e policisë pasi kanë blerë këtë Fredi Alizotin. Ju mendoni se do të shkoja tek Fatmir Xhafaj dhe të thoja se më kërcënon Fatmir Xhafaj. Ju thoni shko tek mafia dhe thoni që mafia më kërcënon. Personat që kanë ardhur kanë qenë të Malavitës.

Mafia këtu gjeneron miliona dollarë. E dini ju që shoferi dhe një nga njerëzit më të afërt të Agron Xhafajt jo vetëm e vazhdon aktivitetin kriminal po dhe është kapur në gusht me tonelata drogë në Greqi. Shoferi personal. Bandat kanë shofer. Pse kushdo ministër i Brendshëm që vjen nuk bën dot luftë sepse bën kompromis” – tha Salianji.

13 Comments

 1. Shtet i degjeneruar !Denohet Salianji se denoncoi nje trafikant qe sot eshte ne burg ne Itali !Sajmir Tahiri i mpleksur,i sherbyer ndaj bandave te narkotrafikanteve denohet me sherbim prove !Salianji qe foli,dhe degjeneroi nje rrjet trafiku qe shkonte shume lart dhe i ka lidhjet te Edvin Mafia duhet te denohet !Katastrofe,i çmenduri edvin rama eshte thjesht fashist !Drejtesia e re eshte mbulese e nje shteti te kapur nga mafia dhe ne sherbim te saj !

 2. Nje Burg I Ben mire ketij dallaveraxhiu.Basha e shiti.Eshte mire ne hotel kashta se edhe termeti nuk te vret dhe dashnia me G rritet me shume.

 3. Po vajti brenda ky dallaverxhiu atmet e ke o zhele gjukates po do mari grun e motren tender se mbete ne bodrum ti duan pune ato qefin e ti mer nderin e lalit

 4. Kujtim nga Saliu qe te vriste dhe te burgoste,KY Salinjani duket si dobic.,behu burre se burgu per burrat eshte.
  Te fala Zef Brozi

 5. O sali anj tani nuk pin uje cfare thua salihu dhe lulzimja ta futen prasin dhe nuk ta nxjerrin me se tani duan te shfrytezojne per te bere opozite,por kujdes se mund te besh dhe ndonje aksident si olldashi me 60 km ne ore,por ti mos u merzit per burgun ti dhe vallain e kishe te denuar,o selita njerzit denohen me prova jo me shpifjet e salihut e salianjit

 6. Saljani. Eshte nje djal i RI ne politik dhe te denihet denoncuesi ky eshte nje skandal prekuroret e ceshtjes jan shkarkuar nga vetingu gjyqetari Po njihet nga e kaluara kushe esht.

 7. Eshte nga seria e prokuroreve gjykatesve opgj – ve etj etj qe kane nga 10 apartamente e lart trashegimi nga prinder pensionist. Sa popull hajdut e i pa bes paskemi qene.

 8. Ju qift Saliu dhe Salianji motrat e te gjithe fisin femror more morrat e kuq sepse e di i gjith populli se jeni te paguar te shkruani mir per rilindje bythen por se besoja qe do shkruani edhe duke e pare se po ju qihet gruaja motra dhe fisi i juaj dhe prap i dilni zot ketij drogmeni plere ,s ka llafe shum per kete marrezi, qofshi ju por per femijet tuaj do jet shum e veshtir sepse i keni traumatizuar ore te mjere.

  1. @Guximtari

   Ju jeni te gjithe pederaste si Salianji. Ta rruni karin pa dale.

   Donte te dilte i pafajshem ky pederasti. PeDerat nuk jane per politike por per thashetheme grash.

   Nuk fitohet pushteti me inskenime kurvash.

 9. O guximtar te hyfte nje Kar nga sali anji dhe gjithe skuthat ku jane nga te gjithe shpellkaret funksionale,dhe ne fund shko coji nje pakete cigare sali anjit mer dhe motren dhe gruan qe tja lehtesojne burgun ketij kelyshi politik nga morava

 10. Kete s’ka bythe ta mbaj. Agron Xhafa pasi degjoi regjistrimin iku me vrap ne Itali sepse e dinte qe ishte e vertete dhe ky i shkreti denohet me 1 vit per denoncim te rreme. Meqe ra fjala po ndonje hetim per rrjetin e droges qe perflitej u be, apo cne droge ne Vlore?

 11. Shpifja nuk eshte prove o neri,rregjizori sali anji nga morava qe dhe vellain e ka te denuar me burg nuk beri gje tjeter po shkon ti beje shoqeri,por mos harro salihun dhe lulzimen qe e shiten kollaj fare,tani une kam frike se sali anji mund te dale per gjueti dhe pastaj ……..? e kupton vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu