• |
ide | kryesore

Rama tregon SMS-në që i dërgoi Bashës natën e tërmetit

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka rrëfyer se natën e tërmetit tragjik të 26-nëntorit i ka dërguar një mesazh në celularin personal, kryetarit të Partisë Demokratik, Lulzim Bashës. I ftuar në emisionin “Zona e debatit”, në “Klan Kosova” me Baton Haxhiun, Rama u shpreh se Basha nuk i ka kthyer përgjigje mesazhit të dërguar.


“Natën e tërmetit i kam dërguar një mesazh Lulzim Bashës. Ka qenë një mesazh i dërguar në telefonin personal, jo mesazh publik. I shkrova dhe i thashë se mendoj që bashkë të shkojmë aty ku është dhimbja, se në fund të fundit asgjë nuk ka më tepër rëndësi se sa nevoja për ngushëllim e njerëzve. Dhe e presin nga ne…,” – tha Rama ndër të tjera.


Më tej kryeministri solli në vëmendje thirrjet publike që i ka bërë kryedemokratit, për t’u ulur në dialog, por që sërish nuk ka marrë asnjë përgjigje.

“Mund të vinte jo për të bërë marrëveshje, por për të qenë përtej politikës,”– tha ai më pas.

11 Comments

 1. O krye mut po ti doje tepsi kusi tenzhere garruzhde se do beje namin
  O zorr e trash hap rrugen se e qelbe bije vendi er mut

  1. Kush ka nevoje per “ngushillimin” tend o menxrre, o malkim per kete vend! O antinjeri, ky popull ka nevoje qe te shpetoje nje dakike e me shpejte, nga ty e sojsorollipi yt i ndyre, ky popull ka nevoje qe taksat e tij te mos i a vjedhesh ti dhe banda e jote, ky popull duron por kurre nuk harron! Ti mundet qe te kesh shprese se do t’ia mbathesh ne shba a diku tjeter, ti mendon se 2 miliard € e vjedhura (sipas OSBE, por kjo eshte vetem 1/8 e majes se ajsbergut) do te te mjaftojne, jo or jo, o katil nuk te mjaftojne, shiko hajdutin nano, ai e shiti banken qelepir tek austriaket ata i falen vile ne Wien dhe nja 15 milion € por prap plehut si ben shpirti rehat atje dhe vjen e rrine ketu.

 2. O ram me mire i kishe kerku salihut qe te lejonte lulzimen te shkonit bashke te hallexhijte,nuk e duke ti qe lulu eshte bythpambuk

 3. Po pse te ka vajtur mendja para tek luli e jo tek viktimat!? Apo deshe ta futesh ne tepesin e sulltanatit, pse nuk more ate te emergjencave qe te marre qenin, shkallet, kamerat, krikat, vinçat, fadromat, bombulat e oksigjenit, gjeneratoret, po mire ben se kur te perqafojn dhe ata te shkretet ç’do besh ti per gallat jeni.

 4. Kush ka nevoje per “ngushillimin” tend o menxrre, o malkim per kete vend! O antinjeri, ky popull ka nevoje qe te shpetoje nje dakike e me shpejte, nga ty e sojsorollipi yt i ndyre, ky popull ka nevoje qe taksat e tij te mos i a vjedhesh ti dhe banda e jote, ky popull duron por kurre nuk harron! Ti mundet qe te kesh shprese se do t’ia mbathesh ne shba a diku tjeter, ti mendon se 2 miliard € e vjedhura (sipas OSBE, por kjo eshte vetem 1/8 e majes se ajsbergut) do te te mjaftojne, jo or jo, o katil nuk te mjaftojne, shiko hajdutin nano, ai e shiti banken qelepir tek austriaket ata i falen vile ne Wien dhe nja 15 milion € por prap plehut si ben shpirti rehat atje dhe vjen e rrine ketu.

 5. Tjeter here mer salihun dhe monen per lulzimen,sepse ky nuk ben dot as pordhen kur I vjen se duhet te pyesi dum baben salih,shpellkaret ketu lart nuk binden qe lulzimja edhe gruan nuk e pallon pa dhene leje salihu

  1. Me dy rrjeshtat që ke shkruar, ke bërë portretin tënd e të Ramës.
   AMA të parin që duhet të ndëshkojë për shpifje e ofendime prej rrugaçësh është Rama e mandej ca rrugaçër hajdutë xhepash si ti.

 6. Duket qe ti nuk e can trapin shume per viktimiat por per shown e rradhes. Ti gjeja e pare qe duhet te beje ishte te ngrije grupin e emergjences dhe mobilizoje gjithe strukturat e shtetit dhe jo ti lije njerezit te germonin me duar si varrmihes per te nxjerre viktimat nga rrenojat. Nuk ka pare deri me sot ai vend nje njeri me te pashpirt dhe te ZI si ti o plehre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu