• |
ide | kryesore

Arrestohet autori i vrasjes së 48 vjeçarit në Korçë, e masakroi me thikë në lokalin e tij

Arkiva, Lajme, Të fundit

KORÇË- Policia ka arrestuar autorin e dyshuar të vrasjes së 48-vjeçarit Flamur Duçi në Korçë. Policia ka ndaluar 18 vjeçari me iniaciale D.H. banues në fshatin Mborje, i dënuar më parë për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.


Njoftmi i policisë:


 Ndalohet 1 shtetas, i dyshuar si autor i vrasjes së 48-vjeçarit, ngjarje e ndodhur ditën e djeshme në fshatin Mborje.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, në vijim të punës për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 19.12.2019, ku në fshatin Mborje, pranë banesës dhe dyqanit të tij u gjet i vrarë shtetasi F.D., 48 vjeç, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e autorit të dyshuar të ngjarjes shtetasit:

D.H., 18 vjeç, banues në fshatin Mborje, i dënuar më parë për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Korçë, bazuar në hetimet e kryera në lidhje me ngjarjen e mësipërme, ka urdhëruar ndalimin e këtij shtetasi pasi dyshohet se ka konsumuar elementë të veprës penale “Vrasja me dashje”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu