• |
ide | kryesore

(VIDEO&FOTO) Përroi i Lazaratit del nga shtrati, izolon dy lagjet

Arkiva, Lajme, Të fundit

Reshjet e dendura të shiut shkaktuan rrëshqitje dherash në Gjirokastër. Si pasojë inertet bllokuan rrugët.


Një përrua në Lazarat ka dalë nga shtrati duke “ndarë” dy lagje.


Inertet kanë rënë dhe në përroin në Lazarat duke penguar dhe rrjedhën e saj.
Si pasojë e reshjeve, e rrezikshme paraqitet dhe situata në shkëmbin e fshatit Labovë e Madhe, Gjirokastër.
Image

Një problem i madh ishte edhe në rrugën që që lidh Tepelenën me  Këlcyren.

Image

Rreshqitje dheu ka patur edhe në aksin Gjirokastër – Tepelenë në vendin e quajtur uji i ftohte. Dheu ka dal ne rrugën nacionale e sic shihet asnje masë e marrë e deri tani .

Image

Edhe kjo është një ndër pikat më problematike sa herë që kemi rreshje shiu me intesitet të lartë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu