• |
ide | kryesore

“Duam drejtësi, Vangjush Dako në qeli”/ Banderola që u shfaq sot në mes të Durrësit (FOTO)

Pikante

“Nisma Thurje” në bashkëpunim me disa të rinj durrsakë ka shprehur dëshirën e tyre këtë fundviti. Pranë pemës së festave përballë Bashkisë Durrës, ata kanë shpalosur një banderolë ku shkruhet “Duam drejtësi, Vangjush Dako në qeli”.


Duket si një kërkesë për dhuratë drejtuar Babagjyshit. Ish-kryebashkiaku i Durrësit akuzohet se ka betonizuar Durrësin gjatë 12 viteve në këtë detyrë dhe se është përgjegjës për shkatërrimet që ndodhën në këtë qytet nga tërmeti i 26 nëntorit. ©LAPSI.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *