• |
ide | kryesore

Veliaj fyen protestuesit tek Teatri Kombëtar: Një çetë e vogël që zhurmojnë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në mbledhjen e fundit të Këshillit Bashkiak Tiranë për këtë vit, kryebashkiaku Erion Veliaj ka fyer protestuesit kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Ai i ka quajtur ata “një çetë e vogël” të cilët sipas tij “kundërshtojnë në kurriz të shumicës”. Njësoj si Rama edhe Veliaj tha se Teteatri Kombëtar do të prishet për të ndërtuar aty projektin e ri, i cili sic dihet është një projekt klientelist që i jep një kompanie private tokë publike në mes të Tiranës.

“Jam i vendosur, unë besoj dhe ju që t’i shkojmë deri në fund çdo projekti që transformon Tiranën dhe e bën atë më të mirë për fëmijët tanë. Megjithatë, kemi parë shpeshherë që për çdo projekt madhor të Tiranës, si dikur, protestat te këndi i lodrave e lodrat te Liqeni apo Sheshin Skënderbej, të ngrihen çeta me individë që duan të ndalojnë punët e qytetit. Tani është bërë si modë: Sa herë ka një punë të madhe në qytet, ngrihet një çetë respektive, e vogël që e kundërshton, në kurriz të shumicës së heshtur që do zhvillimin e Tiranës. Janë të njëjtët që duan të pengojnë zhvillimin, hiqen si të dashuruar pas artit, njëherë si të dashuruar pas mjedisit. Janë të njëjtët njerëz dhe kur vjen fjala për punë, është e fundit që e duan, pasi janë të interesuar vetëm për pengim dhe bllokim”, tha Veliaj.

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit proteston prej më shumë se një viti dhe ruan me turne godinën, në mënyrë që të mos shkojnë fadromat e qeverisë për ta shembur.

15 Comments

  1. ka drejte kucka e Tiranes , qe tallet , qe nuk shkojne ne zyre dhe ta nxjerrin per zhelesh kete pervers , po grabite dhe po vjedhe ne menyre te tmerrshme , dhe cdo mega vjellje ky pervers na shet si zhvillim , turp , turp qe ne krye te Bashkise se Kryqytetit me kene nje kucke e ndyte..

  2. Ka nja 5 vjet qe eshte bere rruga nga Teg, deri andej nga kryegjyshata dhe eshte lene pergjysem. Te gjithe kalojne te rruga s. Frasheri ku duhet te presesh nje ore ne trafik

  3. Alketa dashnorja lalit, ka blloku gjith rrugen e kosovareve me kompanine orion shpk, ndertime pallate mes pallateve

  4. Ti veliaj kurve duhesh kap per bythe dhe hedhur te kolektori I rruges se Elbasanit, nje afere disa milioneshe qe I sherbeu permbytjes dhe vershimit te Lanes ne rruge sa here rriten prurje. Hajdut idiot ke dhe goje te flasesh.

  5. Je njeriu me kurve qe njeh populli shqipetar! Del si kurve me perparese gjoja tu sherby per njerezit! O kurve burre, po me pare 💵 e taksave kush nuk ben si i forte! Dil o burr kurve e thuaj sa shkolla ke ndertuar nga fillimi. Ketu tek fresku jetoj asnje te sherbimit pastrues nuk shikohet asnjehere. Taksen e merr o kurve burre. Sistem urban e ke me te korruptuarin! Del e thua sherbim urban elektrik! O te qifsha mamin!

  6. O te qifsha mamin do te heqesh depozitat dhe do te ndertosh depozita kolektive! Te qifsha mami mire e ke, por sikur ke thene qe do kemi uje 24 ore. Gruan mu ne pidh ku ta kesh! Ku e vesh depoziten per pallet ketu tek fresku apo ne trotuaret qe ky administratori Kujtimin Qefalia ka lene 2.2 metra! O ju qifsha rracen, njerez hipokrit! O Erion si ja ben i thua Edit me qi ne 📺 ska gje, vetem populli te merret me baturat tona 24 ore! Te qifsha gruan

  7. O lapsi. Jeni te vetmit qe sulmoni lali Erin, qe nuk e ben as klan, as tv e djathta, te njohura boterisht si te djathta, komplet te ikur djathtas …..askush. Ah perjashtim ben shoku Berisha. Mblidh loqen e trurit. Beni politik por vende vende pa prish pune.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu