• |
ide | kryesore

Prokuroria pushon çështjen për Arta Markun, u akuzua nga opozita për shpërdorim detyre

Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria vendosi të pushojë veprimet e saj në lidhje me kallëzimin e bërë nga opozita për ish-kryeprokuroren e përgjithshme të përkohshme, Arta Marku.


Ky vendim i prokurorisë do të shqyrtohet nga gjykata gjatë ditës së sotme. Në fund të janarit të 2019, opozita kallëzoi penalisht Arta Markun për shpërdorim detyre.


Kallëzimi i depozituar në Prokurori mban firmën e ish-krerëve të Grupeve Parlamentare të PD-së dhe LSI, konkretisht Edmond Spaho dhe Petrit Vasili.

Sipas pretendimeve të opozitës, ish-kryeprokurorja e përkohshme, Arta Marku, kishte kualifikuar Bujar Sheshin si kandidat për në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, pa marrë më parë një konfirmim nga Autoritetit i Dosjeve në lidhje me pastërtinë e figurës së tij.

7 Comments

  1. Kjo eshte ” cudia” me e madhe per kete vit qe pio leme pas. Prokuroria e “pavarur” pushon ceshtjen ndaj prokurores se varur.

    1. A doni qe t’a ndeshkoni shume rende kete Dranen qe bie erre smerc, futi nje te lame ne dush, kjo eshte antiuje, lahet 1 here ne vit. Kur shkon ne wc, merr karton me vete.

  2. Vazhdojne turpet e prokurorive tona. Ajo duhet akuzuar edhe se prishi trupen e prokurorise nje e paafte e militante e zjarrte. Turp

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu