• |
ide | kryesore

Dalin detaje të reja për grabitjen e argjendarisë në Korçë

Lajme, Të fundit

Teksa orët kalojnë, të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me grabitjen e argjendarisë në qytetin e Korçës.

Ky akt alarmoi qytetarët dhe ngriti në këmbë autoritetet policore.


“BalkanWeb” raporton se grabitësit pasi kanë sharruar qepenin kanë thyer bravën e derës, ndërsa prej andej kanë marrë bizhuteri me vlere 10 milionë lekë si dhe 700 mijë lekë në kasë.

Policia ka shoqëruar disa persona me paprecedentë penalë në fushën e vjedhjeve, por deri tani nuk ka zbuluar identitetin e autorëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.