• |
ide | kryesore

Detajet e reja/ Ç’ndodhi në zyrën e kryebashkiakut të Lushnjes

Arkiva, Të fundit

Megjithëse gjëndja e tyre është jashtë rrezikut për jetën kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe dhe sekretarja e tij që mbetën të plagosur pas goditjes me granatë po transportohen drejt spitalit të traumës në Tiranë. “Aja janë jashtë rrezikut por për kushte më të mira po transportohen drejt Tiranës ka raportuar drejtoresha e spitalit të Lushnjes, Flamure Veliu.


Gjithçka ndodhi nga shperthimi i nje lende plasese, qe iu  hodh ne zyre,  dhe la te plagosur kryetarin e bashkise, Fatos Tushe dhe sekretaren e tij.


Ish-shoferi i tij, Gezim Saraci, e ka ndjekur nga pas dhe sapo kryebashkiaku ka hyre ne ambientet e zyres se tij, ai i ka hedhur brenda lenden plasese. Autori eshte shpallur ne kerkim policor dhe ne zone jane ngrotur postblloqe per kapjen e tij.

Dyshohet se mes ish shoferit dhe kreut te bashkise, Tushe, ka pasur nje debat, por nuk ka ende detaje lidhur me konfliktin qe kane pasur mes tyre.

4 Comments

  1. Aty ku esht plagosje, vrasje, perdhunim, hajduteri, plaqkitje, droge,rrugaqeri, poshterirat me te ndyta aty jane bashkepunetoret e funderrines km Edvin droge hajdut Rama.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu