• |
ide | kryesore

Anulohet Kënga Magjike për këtë vit

Paparazzi, Slider

diskutua gjatë në rrjet se nëse “Kënga Magjike” duhej të zhvillohej këtë vit për shkak të tragjedisë natyrore që ndodhi pak javë para nisjes së saj. Gjithsesi eventi muzikor u mbajt për qëllimin e rindërtimit të një shtëpie që u rrënua nga tërmeti si dhe në fund u shpall fituesja për të cilën njerëzit online nuk ishin dakort.

Mirëpo Ardit Gjebrea ka njoftuar para pak minutash se gjatë vitit 2020-të “Kënga Magjike” nuk do bëhet, siç thotë ai do jetë “pushim”.
Me anë të një instastory Gjebrea ka postuar kalendarin e këtij viti dhe tregon se ky vit për kompeticionin muzikor do jetë pushim ndërsa zbulon se do mbahet në pranverën e 2021-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu