• |
ide | kryesore

Atentati në Irak/ Servilizmi qesharak i “pro-amerikanëve” të Tiranës

Arkiva, Kryesore

Ndonëse partnerët europianë të Shqipërisë janë shfaqur të ftohtë, ndonëse vendet e linjes së mesme po tregojnë skepticizëm, ndonëse vetë Amerika është ndarë në dysh, mes republikanëve dhe domokratëve, politikanët shqiptarë kanë vendosur të tregohen më katolikë se papa, për të mbështetur pro urdhrit të Donald Trampit për të ekzekutuar gjeneralin iranian Kasem Sulejmani.


Me një servilizëm të denjë për humorin që gëlon kohët e fundit tek ne: “Ta duam atdheun si Shqipëria Amerikën” ata nxituan të duartrokasin dronin që i dha fund jetës të një ushtaraku famëkeq, duke goditur kolaonën e makinave që e shoqëronte atë në dalje të aeroportit të Bagdatit. Nga të parët politikanë perendimorë, kryeministri Edi Rama që dikur e quante Trumpin, “turp për njerëzimin” u solidarizua me të: “Shqipëria nuk mund të mos aprovojë me forcë qëndrimin e Presidentit Trump ndaj një aktivisti keqdashës të regjimit të Teheranit! Ne jemi të vendosur me SH.B.A. dhe shpresojmë se të gjithë e bëjnë këtë” deklaroi ai.

Ndërsa Lulëzim Basha që në zgjedhjet e fundit presidenciale amerikane shkoi në si i ftuar në konventën e Hilari Klintonit e nxori PD-në të bënte një deklaratë mbështetëse ndaj Shba: “Vendimi i presidentit Trump për goditjen e njërit prej arkitektëve dhe drejtuesve të aktiviteteve terroriste është nje akt i fortë lidershipi dhe mbrojtje e vlerave demokratike e të paqes. Partia Demokratike, në çdo kohë, qëndron në krah të SHBA”.

Duke mos u mjaftuar me qëndrimin e partisë Sali Berisha iu bashkua korit: “Pershendes kete akt si nje goditje te merituar ndaj rregjimit diktatorial te Ajetullahve…”.

Dans le cortège funéraire du général iranien Ghassem Soleimani, à Bagdad, le 4 janvier.

Në grotesk e çoi atë deputeti Tritan Shehu i cili në Facebook-un e tij shprehu habi se si vendet e BE po tregoheshin hezituese në mbështetjen e Uashingtonit: “Çaste kur Bota Demokratike duhet t’i qendroje me afer se kurre ShBA-ve! Nje  histeri antiamerikane ka perfshire mbas vrasjes se Gjeneralit iranian shume vende sot, hezitim e heshtje diku tjeter, mbeshtetje te ShBA-ve me tej. Kombi shqiptar ne terresine e tij, kudo qe ndodhet qendron e nuk mund te ndodhe ndryshe me ShBA, mbeshtetesin tone te madh historik, promotorin e arritjeve tona te pa shembullta ne keto 30 vite demokraci e realizim te aspiratave tona kombetare e individuale”.

Pra po të shohësh panoramën që vizatojnë politikanët servilë shqiptarë duket sikur globi është ndarë më dysh: Në njërën anë Amerika, dhe në anën tjetër armiqtë e saj kundër të cilëve duhet të rreshtohen edhe shqiptarët.

Por, në fakt, panorama është me shumë më shumë nuanca.

Së pari në Shba, për shkeljen e sovranitetit të hapsirës së Irakut dhe koncekuencat gjeopolitike që ky akt mund të ketë janë ndarë mediat më të mëdha sipas modeleve të FOX NEVS që e mbështet pa kushte dhe CNN që ka qenë shumë kritik. Me këtë të dytët rreshtohet edhe editorialisti Jennifer Rubin i Washington Post. Ai shkruan: “Nëse ka një strategji në këtë sulm, ajo rrjedh nga impulse kontradiktore”.

Donald Trump dans sa résidence de Mar-a-Lago, en Floride, le 24 décembre, lors d'un échange avec des militaires américains.

Po ashtu Xho Baiden ish zv-presidenti i Obamës dhe rivali demokrat i Trump për gërën e ardhshme elektorale e ka quajtur këtë akt si “hedhje e një kallëpi dinamiti mbi barut” duke u bërë zëdhënësi i gjithë kampit të demokratëve. Nga ana tjetër edhe Presidentja e dhomës së përfaqësuesve Nancy Pelosi ka nënvizuar se “roli i drejtuesve është të mbrojnë jetën e qytetarëve të tyre dhe interesat e vendit dhe jo të vënë në rrezik ushtarakët amerikanë, diplomatët dhe rezidentët e tjerë me aksione provokuese dhe të shproporcionuara”.

Pra sikurse shihet vetë Amerika është tejet e ndarë ndaj urdhrit të diskutueshëm të Trampit për të eleminuar gjeneralin iranian Kasem Sulejmani. Dhe po ti shtosh kësaj edhe hetitimin e kryeqyteteve të BE-së ndaj këtij akti, servilizmi i politikanëve shqiptarë për tu treguar më pro amerikënë sesa vetë një pjesë e madhe e amerikanëve, është në rastin më të mirë,  foshnjor dhe qesharak.

©Lapsi.al

83 Comments

 1. Te vegjlit gjithmone tregohen servile perballe me te forteve,por servilizmin me shpellkar e ka bere tritani i Prasit te lushnjes ish kryekari i pd

 2. Po Gjuzi pse hesht , aq me teper qe ka edhe oren ” Atlantic” .

  Pas Dritan Shehut, prononcimi i tij do i vente vulen aleances se pathyeshme shqiptaro-amerikane.

 3. o Lapsi , na hapet barkun mepolitikat globaliste anti amerikane

  Te gjthe vendet kryesore eurpoiane e mbeshteten, dmth u shprehen shume mire bete qe e hoqet , pervec Rusise qe u hidherua. Kina kerkoi te ulen gjakrat. Jeni Shpifarake

  Te gjithe lidershipi demokrat ne Amerike u shpreh dakord me vrasjen, pasi nuk mund te thone ndryshe , thjesht bejne numra sepse nuk u vinte sipas oreksit ne kete moment.

  Solejmani ishte nje kriminel dhe duhej vrare me kohe. Demi qe ai i ka bere Irakut, Sirise Libanit dhe Palestinezeve do dekada te rikuperohet. armatimi dhe frymezimi sektarian ne nje rajon baruti eshte katastrofik i kryer nga Irani dhe dora e Solejmanit.

  Ore koqe , amerika i hoqi Sadamin qe i vriste si dele irakenet shia sa here ti DONTE TRAPI, Amerika i dha qeverine dhe pushtetin SHIA sot te gjithe bertasin vdekje Amerikes. Paradoks?? Shiat sulmojne me raketa dhe vrasin ushtaret amerikane dhe duhet ti lene gjalle dhe ndoshta , sipas mediave globalsite ti thone faleminderit qe po na vret ???

  Derra mosmirenjohes!

  Dhe ju si derra lapsare siperfaqesore qe lexoni vetem media te majta globaliste nuk jeni ne gjendje te artikuloni nje mendim tuajin nuk beni dot nje analize. NXirrni noi komunikate te Sander Lleshit per shoferet e kapur me alkol.

  Idiote!

  Lidershipi demokrat ne Amerike eshte duke perqafuar ide globaliste socialiste, Ju citoni vetem lideret Demokrate. Lidershipi Republikan e mbeshteti pa doreza. dhe sigurisht u vinte me per shtat .

  Lapsare, per te qene fair duhet te citoni Republikanet, psh mendimin e Senatit me mazhorance Republikane.

  Nese e keni harruar, amerika ka mbi 1 dekade qe ka mazhorance republikane ne zgjedhje. Kongresi u kthey ne demokrat me nje shumice shume te vogel. Rrallehere qellon qe nje parti te kete presidentin , senatin dhe kongresin. Nga 2016 deri ne 2018 kjo ishte realitet. Dhe ju citoni vetem Pelosin ???

  Jeni bere si Rama Shpifje!!!!!

  Lapsare , Amerika nuk i do komunistet sepse komunizmi dh simotra e tij socializimi jane vepra te DJALLIT. demagogji asgjesuese te njerezimit. Shperfillje e njeriut si qenie. Krimet e komunizmit ne Shqiperi jane tregues mjaft i qarte i kesaj ideologjie vrastare. Shqiperia ende eshte shoqeri e roberuar nga ideologjia komuniste e shkaterrrimit te njeriut.

  Dhe Ju si te indoktrinuar dhe si produkt i asaj kohe pra i njeriut te ri socialist dini te shfaqni vetem urrjetje ndaj Amerikes dhe kjo ju vjen natyrshem

  Si mund te veproni ndryshe, kur motivi juaj eshte thjeshte qenia te rendesishem dhe nuk keni asnje mision ne jete pervec te beni gam gam neper stuido bashke me si-koleget tuaj pjese te uturakut mediatik

   1. nuk ka problem, thelbi per lajmin ishte me lart. arsyet e lapsaxhinjve ishin me poshte.

    urdhero ndreqe vazhdimin, si per djallin si djall, apo si vepra te djallit si krahasim ???

    Komunizmi simolizon antivlera ,si mosperfillja e njeriut apo shperfillja e njerezimit, shkaterrrimi i cdo norme jete etj, krahasimi si veper e djallit eshte mese i pranueshem.

    1. Tani, ca te mira i kishte. E vertete eshte qe me shume i peshonin te keqijat por mos te tregohemi ultra radikale duke i mohuar cdo gje. E sa per zhdukjen e njerezimit, ti qe anon nga e djathta me politika konsumeriste pa kriter i afrohesh me shpejt zhdukjes per ate pune! Ne bote po krijohen balanca dhe spektra politike te reja, e djathta dhe e majta klasike po lihen pas.

     1. O gjilpere ne kurriz te njerzve gjithmone. Po ece para pa e ndreq gabimin nje lesh ke perparuar, pastaj progres proces mengjes me vez jane vetem tralala. Ska gje vazhdo.

   2. A nuk e quante diktatori kriminel komunist Enver Hoxha Shqipërinë, “Republika popullore socialiste” apo nuk dilte me propogandën se Shqipëria ishte flamuri i socializmit në botë ?

  1. Nje nga dilemat me te medha te jetes eshte se shumica e njerezve i mbrojne idealet e tyre me shpirt edhe kur i kane mbaruar argumentet ose bien ndesh me to ose fundja si kuptojne fare dhe kerkojne vemendje.

    1. Sa do argumenta te kete, nuk ka ‘varet’, cdo gje eshte e determinuar nga njohurite e tua te fituara nga eksperienca jetesore dhe gjendja emocionale e momentit. Truri yt qe te nxjerri mendimin mbeshtetet ne nderlidhjet neurale qe ka konsoliduar nder vite. Ne kete moment mund edhe te pyesesh vetveten (ne menyre paradoksale ne te njejten kohe) nese ke realisht vullnet te lire per te menduar, apo ndoshta dhe ky mendim që doli qe produkt i shkakesise? A je i destinuar per te qene komentuesi analist me i ditur i lapsit? A je ti i zgjedhuri?

     1. As qe behet fjale. Cfitim do kisha nuk ja vlen. Me pelqen me shume te tall karin.

     2. Eshte vertetuar ska gjera grstis kete bote vetem vjedhje. Simpatizoke ramen thell thell. Kurban

     3. O gjilper nuk ke gjithw diten o trap. Mos sikur i di te gjitha. Dhe me te vertet the qe e di arsyen ? Duhet te kesh prova. Hahaha dont get over your head

     4. Me vjen keq qe ke kaluar kohe te gjate te jetes tende te mjere duke jetuar ne ishull me injorante dhe ste ka rene mundesia te takosh njerez qe mendojne. E kuptoj pse ndihesh keshtu dhe habitesh nga pergjigjet e mia duke i lexuar komentet me shume se dy here. Thelle thelle ti e din qe une po te ndihmoj te kapercesh kompleksin tend te inferioritetit ne keto momente. Arsyeja pse e bej? Kontributi im personal per permiresimin e rraces njerezore 🙂

 4. Me thene te drejten me shume racionaliet gjej tek super-koherenti Tritan Shehu, sesa tek te semuret anti-Trump ne Amerike qe ferkojne duart per nje lufte te trete boterore, sepse te pakten do shfarose edhe Trump. Gallate mbi gallatat ishte reagimi i Biden, i cili pasi u mburr me seriozitet te padyshimte per ditet, javet e muajt qe ka kaluar ne lindjen e mesme, deklaroi se eshte shume e rende te hysh ne lufte me nje vend si Irani qe ka 44 milion banore. Irani ka mbi 80 meqe ra llafja. Sa per te tjerat logjika qe nuk duhet t’i denojme terroristet se kemi frike nga shoket e tyre eshte e gabuar. E gabuar do te ishte ne rastin e Sadamit, Baghdatit, Bin Ladenit etj. Duhet te themi bravo qe nuk u vrane ushtare iraniane faji i vetem i te cileve eshte qe i kane rrasur shefat nje arme ne dore. Kjo ishte alternativa tjeter, se zoteria gjeneral po pergatiste sulme ne vazhdim. O ai, o qindra ushtare.

 5. Pp dhe ti mer laps duhet ta dish qe me shume po ben ti tifozllik dukebajturnanen e paanshme qe ne kete tast eshte komplet grosh magjik per analistat shqipe. Biden e ben sepse eshte no opozite dhe ja do interesi plus po ishin te gjithe amerikanet nga nje ane do quheshin radikalista. Prandaje biden mos them qe e di me mire kete pune se racionalistat e shtypit skipetarr qe mundohen, jo oren e fundit ( pasi do te ishte lluks ) por mbas pilafit, te bejne racionalistin.

 6. Jo ndaj Amerikës,po edhe ndaj Voltes se Epërme Keta te ulet dhe te padinjitetshem kështu do te tregoheshin.Per Trump edhe udhëheqes te tjere kanë pasur pikëpamjet e tyre,po ata ata nuk i kanë ndryshuar pikepamjet .Laperi Edi Rama i ka ndryshuar ne extreme.

 7. Nëse perëndimi, përfshi BE e SHBA do të kishte marë masa energjike ndaj Al Qaedës e Bin Ladenit pasi grupet e tyre terroriste patën sulmuar ambasadat e SHBA në disa vende të botës, nuk do të kishte ndodhur 11 shtatori i vitit 2002, sulmet terroriste në Europë e krijimi i shtetit terrorist të ISSIs.
  Ndërkaq përse injorohet fakti se ky gjeneral iranian, ka qenë mbështetës i diktatorit kriminal sirian Asad, i lidhur me Putinin. ?
  Pra kush janë pro rusë, është presidenti Trump që është akuzuar si i tillë, apo opozita shqiptare, apo janë të majtët e liberalët në Shqipërei e në botë ?
  Eshoh shumë tendencioze akuzën ndaj PD shqiptare se ajo paskej marë pjesë në “konventën e Hillari Klinton”, duke injoruar faktin se lideri i saj u prit nga presidenti Trump.
  Është tepër naive që të heqësh paralele midis Bashës e Ramës, për “hipokrizi”, kur i vetmi kryeministër i Europës që shkoi e bëri propogandë elektorale kundër Trumpit në SHBA, ishte Rama.
  E djathta shqiptare ka mbajtur një qëndrim konstant miqësor me SHBA, si me presidentë demokratë, edhe me presidentë republikanë, e ka fakte historike që e motivojnë këtë miqësi të shqiptarëve me SHBA.
  Qëndrimi armiqësor ndaj SHBA, janë zgjatime të tentakulave të diktaturës enveriste për ne shqiptarët e për europianët është një mosmirnjohje, pasi ishte SHBA që me planin Marshall, e rimëkëmbi Europën e shkatëruar mga Lufta e dytë botërore.

   1. Arta Marku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

    Donika Prela 😀 -D 😀

    Gentjan Osmani 😀 😀 😀 😀

    Kole Hysenaj 😀 😀 😀

    Ervin Karanxha 😀 😀 😀

 8. Zoterinj komentues,thelbi i shkrimit,mendoj,nuk ka shume lidhje me raportet SHBA-Shqiperi.Une mendoj se tjeter kund godet maja e “lapsit”…!?
  Servilizmi madheshtor i shqiptareve ne shekuj!
  Turk-Jugosllav-Rus-Kinez dhe tashti Amerikan….
  Popull pa shtylle,pa taban,popull gjethe dushku,cope muti qe merr formen sipas shojes qe e ka shkelur.
  Kto jena NEEE!!!!

  1. Fol per vete o pall kar. Meqe ra fjala le jashte bashkimin ropqirian. Plus tek ne po mos te kishin nderhyre te majtet radikalista si gjithmone ( shkurt komunistat e rilindur ) as qe do behej fjale se do flitej per servilizem siç thote maja goditese e lapsit, por thjeshte shprese. Fakti eshte se bashkimi ropqirian eshte socialist deri ne kocke dhe nuk ka ndryshuar ndonjehere, tani me trump duan te konvertohen ne demokrat, ne kurriz te njerzve qe me te drejte kerkojne te drejta por qe ata zgjedhin ti izolojne. Ketu hyn ajo teza e uljes se programuar te popullsise dhe gjithashtu hyn edhe sorosi me world orderin ( ktu ngjyn gishtin edhe evropa ) qe promovjne ne menyre konstante njerez te pa kualifikuar ne menyre qe te ruajne pushtetin e tyre. E bejne ne emer te zotit, por sa te jene keta te majtet radikal qe vetem shantazhojne nepermjet demokracise, keto do ngelet teori kospirative. Nderkohe abuzojne aq shume sa qe tani po ndryshojne rolet. Tolerojne te keqn madje e ndihmojne kurse ai qe ben REALISHT ndryshim ate e izolojne ose e len ne boten e tyre “demokratike”.i thone dge po kerkon shume ti…harrojne mosmirnnohesit se nga mentaliteti tyre eshte ne kete pike shoqeria.

   Ps: po e mbyll me nje barcalet—>ne politik ke akoma ram bash met sal xhaf ruç POR alternativa reale eshte basha thote merkeli qe ka 30 vjet me doz anestezie ne xhep. Kuptut ore, Basha !!!ptyyy shplarje truri qe i ka bere shqipove. Sepse basha ore ju te dashur po na thote gjera qe ne nuk i dinim si psh tolerance dhe pordh me rigon, habitem pse nuk i beri qe ne fillim para 2013 meqe ishim kaq budallej… a w kuptut sa rrota kari ju kane bere, me fol tani per servilizem o trap. MOTRAT o palla kari ato MOTRAT , parazit te qelbur, e bet ramen te duket vizionar duke ma fut ( mua familjes time nje pjese te mire te shokeve qe kan ik neper bote e shume mire e kane bere ) me stil tipik laskari qe gezon kur mashtron se i duket vetja njesh. E bukura eshte se basha po ndhek hapat e rames, rri ne facebook ter kohes. Del edhe ben mendimtarin pastaj. Pau pau vetes

     1. Na gjeti 2020 akoma me besimtare te komploteve world order & soros. Me siguri fisi jot mendon se ti je me i lexuari nga te gjithe dhe se te jep uje ne bish te luges ne muhabete te tilla. Ik mor futi nje teke lsd e hap mendjen

     1. Kam te gjithe diten qe po mundohem te ta mesoj dhe ty, por je gdhe radikal qe po vazhdove keshtu do perfundosh solipsist

    1. Po mir o biri i kurves, pse flet sikur i di te gjitha sa per fisin tim ka bere me shume se brezat e rraces tende dhe atyre qe do vin fatkeqsishte. Ata as qe ja kane iden se me ca merrem une pervec punes me kontrate. Ju paska nxjerr lali ne sulm apo jeni te rames ? E kam pat dhe do e kem akoma mendjen e hapur. Thjeshte eproret e tu nuk me lejojne ta vertetoje me fakte sepse dalin si marksista. LSD ? Waw

     1. Plakes i ka ra lafsha pertok tu u shkerdhy bashke me motren. Bej te fala neqe ra fjala. Si gjithmon leket te sirtari

     2. Shfry vrer neper komente Agush, do ndihesh me mire per momentin! Keshtu dhe Rama kenaqet duke te bere impotent ne jeten reale.

 9. Fol per vete o pall kar. Meqe ra fjala le jashte bashkimin ropqirian ata qe na e futen sa krahu e po gjejne shkaqe fantastikoshkencore. Plus tek ne po mos te kishin nderhyre te majtet radikalista si gjithmone ( shkurt komunistat e rilindur ) as qe do behej fjale se do flitej per servilizem siç thote maja goditese e lapsit, por thjeshte shprese. Fakti eshte se bashkimi ropqirian eshte socialist deri ne kocke dhe nuk ka ndryshuar ndonjehere, tani me trump duan te konvertohen ne demokrat, ne kurriz te njerzve qe me te drejte kerkojne te drejta por qe ata zgjedhin ti izolojne. Ketu hyn ajo teza e uljes se programuar te popullsise dhe gjithashtu hyn edhe sorosi me world orderin ( ktu ngjyn gishtin edhe evropa ) qe promovjne ne menyre konstante njerez te pa kualifikuar ne menyre qe te ruajne pushtetin e tyre. E bejne ne emer te zotit, por sa te jene keta te majtet radikal qe vetem shantazhojne nepermjet demokracise, keto do ngelet teori kospirative. Nderkohe abuzojne aq shume sa qe tani po ndryshojne rolet. Tolerojne te keqn madje e ndihmojne kurse ai qe ben REALISHT ndryshim ate e izolojne ose e len ne boten e tyre “demokratike”.i thone dge po kerkon shume ti…harrojne mosmirnnohesit se nga mentaliteti tyre eshte ne kete pike shoqeria.

  Ps: po e mbyll me nje barcalet—>ne politik ke akoma ram bash met sal xhaf ruç POR alternativa reale eshte basha thote merkeli qe ka 30 vjet me doz anestezie ne xhep. Kuptut ore, Basha !!!ptyyy shplarje truri qe i ka bere shqipove. Sepse basha ore ju te dashur po na thote gjera qe ne nuk i dinim si psh tolerance dhe pordh me rigon, habitem pse nuk i beri qe ne fillim para 2013 meqe ishim kaq budallej… a w kuptut sa rrota kari ju kane bere, me fol tani per servilizem o trap. MOTRAT o palla kari ato MOTRAT , parazit te qelbur, e bet ramen te duket vizionar duke ma fut ( mua familjes time nje pjese te mire te shokeve qe kan ik neper bote e shume mire e kane bere ) me stil tipik laskari qe gezon kur mashtron se i duket vetja njesh. E bukura eshte se basha po ndhek hapat e rames, rri ne facebook ter kohes. Del edhe ben mendimtarin pastaj. Pau pau vetes

 10. Bravo lapsi qe ben te japin mendime disa qe ne jete kane lexuar zp rd 55 dhe jane rritur neper shurrtoret qe ndertoje salihu ne 25 vjet

 11. O i paemer i ores18:24:Ate pallen e k….it e dashke shume,urime dhe te fala mikut tand ne profesion,Hermès zogu!
  Dukesh se je nji prej servileve ma te medhenj qe ka kombi shqiptar me rajon.Dhe si socialist i lindur,ti duhet t’ja lepish “verren “ Edmut Rames!Po ashtu edhe Tualet Palles,Gramut Rushit,etj…!
  Ketu e kishte fjalen lapsi,dhe sa per palle veriore…nejse e ke provu vete!

  1. Une socislist hshahahshahahaha und prej tames dhe partise socisliste ne bashkpunim me opozitar leshi perfshi dhe ty, me kan ik 10 vitet me produktive te jetes dëm.

   1. Them dëm se te punosh e mos te te len te besh lek nuk quhet jete. Ju qe flisni nuk e keni provuar deri ne keto nivele. Mundesisht bej si rama me prrallat e tij sorosiane, ule zerin e fillo te japesh keshilla, ler dhe mjeker.

 12. Po mir o biri i kurves, pse flet sikur i di te gjitha sa per fisin tim ka bere me shume se brezat e rraces tende dhe atyre qe do vin fatkeqsishte. Ata as qe ja kane iden se me ca merrem une pervec punes me kontrate. Ju paska nxjerr lali ne sulm apo jeni te rames ? E kam pat dhe do e kem akoma mendjen e hapur. Thjeshte eproret e tu nuk me lejojne ta vertetoje me fakte sepse dalin si marksista. LSD ? Waw

 13. Qenka e vertet sala po bashkohet me ramen. Po ndrrojne rolet duke mbajtur te njejten trajektore e cila nuk ishte as e tyre.

 14. Plakes dhe ca ke gra nfis, se meshkujt i ke tgjith bythqima, ka ra lafsha pertok tu u shkerdhy bashke me motren. Bej te fala neqe ra fjala. Si gjithmon leket te sirtari

 15. E kam kaluar kete fazen e ndihmes. Me behet qefi per ty se me mire vone se kurr. As qe nuk po te pyes fare ku ishe se jo te gjithe kapin val, por qe tani as qe me hyn ne xhep fare, prandaj dhe te thash je i njeanshem. Dhe te lutem ulu me kembe pertoke.

  1. Kembe ne toke? Po flet zoteria qe e krahason komunizmin me veprat e djallit. Te duket arsyetimi delir kur nuk arsyeton!

   1. Nuk isha une o trap bashk kemi shkembyer vetem disa komente. Skemi gjith diten. Ik o i gjith ditur ik se qenke per skrrap.

 16. Nuk isha une o trap bashk kemi shkembyer vetem disa komente. Skemi gjith diten. Ik o i gjith ditur ik se qenke per skrrap.

  1. Po ke te njejtin IP mer vagabond. Luajte karten e budallait te paemer ama te doli bllof. Uroj te kesh reflektuar nga kjo bised zotni dhe avash me prasin konspirativ neper muhabete. Mund te te sherbeje te kafja e lagjes po ketu midis ketyre burrave te ndershem te lapsit ben figure qesharake. Njatjeta!

   1. O rracqir o te kane hakeruar kompjuterin ose po perhap genjeshtra. Nqs ke IP time konspiracioni doli i vertet o parazit.

 17. Cthua mor trap per cfare komentesh flet, pastaj ku e pe IP time ? Muhabetet e komunizmit i ke bere me tjeter njeri e dyta dhe e para ku e pe IP time ? Je i lapsit apo je i paguar ?

  1. Hidh vickla Maku hidh vickla. Po surveljohesh 24/7 se ke folur rende per partine dhe komenton ne cdo portal kundra saj, ndaj ne me shoket e partise propozojme te denohesh sipas nenit 55 per agjitacion dhe propogande kundra shtetit. Ke qenë ne qafe te barit mo?

 18. Sikur për asgjë tjetër, por vetëm për degjenerimin e banalizimin e gjuhës shqipe me sharje e fjalë të ndyra si “rrotë k..”, “nuk ka bir kurve” etj që përdor kryeministri shqiptar publikisht e që me këtë ka infektuar një pjesë të madhe të llumit të të rijve shqiptarë që komentojnë nëpër portale, opinioni i shëndoshë publik duhej ti kërkonte atij me këmbëngulje dorheqjen.

 19. Une ju ndjek gjithmone per arsye te mos ndikimit tuaj politik. Por pres me teper profesionalizem, emrat nuk perkthehen shkruhen sic jane. Kush jane kto Trampe e Xho Bajdena?!

 20. Legena partish qe te kthejne ne skllav, kane filluar komentojne gjithandej. I ka bere merkeli te kapen prej dore e te flasin per vlera. O shqipe harruat kaq shpejt mer kara ?

 21. Tjetri flet edhe per komplekse inferioriteti. Reverse game. Do te ishe i besueshem nqs shefi partise nuk do te kishte bere miliona ne kurriz te njerzve te ndershem. Kan leshu dhe laskarat qe flasin per familje. Shifni njehere familjet tuaja qe tallin karin njelloje si shefat e partive tuaja.

 22. Po pse mor bira kurvash se meritoni Ramen ju? Intelektualet e bllokut paskerkan kritika dhe standarde te larta. Nje mut keni qene si ne komunizem dhe si tani. Ju duket vetja kushedi se kushi ne ate katund qe quhet tirane, por sapo dilni ne europe ju dalin ne pah komplekset. Mbylleni gojen dhe vegjetoni ne ate hale qe quhet Shqiperi, se me shume nuk meritoni. Skeni as kapacitet asgje, vetem arrogance. Ju rrofshin remitancat tona se kishit per te vdekur me kohe. Mund te shani sa te doni, por thelle thelle e dini se ne c derexhe jeni dhe sa vleni vertete. U betë ju idealiste e mbeshtetes te zjarrte te kapitalizmit neoliberist sepse keni blere dy shtepia ne gjir te lalzit e ju ja lene gjyshi nje toke ne preze. Me vjen te qesh.

  1. Ne fakt ty te vjen te qash. Nuk te njoh si individ, por si kategori. Ti je ne kategorine e vecante te atyre qe nuk “mposhten” dot Tiranen. Nje qytet i deshiruar por i lig, dashakeq, perjashtues qe prodhon monstra. Shkon atje tej me deshiren per t’i provuar dicka vetes apo Tiranes, perfundon duke provuar nje poshterim te ri. Mbetesh si guak para perfeksionit strukturor dhe monumental te Europes, nje gje qe nuk do ta kuptosh kurre. Edhe po e kuptove nuk do ta brendesosh kurre. Edhe po e brendesove, nuk do e kaloje kurre shtresen e pare te lekures, nderkohe qe pervoja e deshtimit ne Tirane eshte futur shume me thelle se c’mund te depertoje gjilpera. Vendasit atebote i shikon si objekte ekzotike me te cilet nuk do nderveprosh kurre ne menyre kuptimplote, por vetem per te marre urdhera apo per te ndare turnet. E vetmja kenaqesi qe merr eshte vetekenaqesia ne histeri e siper si kjo qe shfaq ketu. Per fat te keq do vdesesh me shpirt te ndrydhur nga ndjenja e vogelsise, jo dhe aq per fajin tend.

     1. Cfare cmimi nderkombetar do ju fitoje Tirana kete vit sipas Velise?

     1. vallaj, ke te drejt, fiksim me shurru nje her te lana si te gjith ju tironsit

 23. Debat ndermjet nje shpellkari me master vitrina dhe nje shurranjosi me master kristali,shpellkare e shurranjose ne qytet Kombi ne Rrezik

 24. Sipas teje Bushat, si duhet vepruar me Iranin që ka qysh nga viti 1979 që provokon SHBA, nga pushtimi i ambasadës në Teheran e deri tek sulmet e fundit ndaj diplomatëve te SHBA ne Bagdad?! Bushat bëj kakërdhi por jo në dëm të Shqipërisë dhe shqiptarëve. Uroj që Iranit apo Persisë t’i tregohet vendi që meriton një komb malinj prej mijra vjetësh. Faleminderit Zoti President Trump!

  1. Me ne fund nje koment dinjitoz. Demokratet amerikane po tregohen shume felliqesira dhe parimshkeles. A nuk ishin keta qe sulmin dhe vrasjen e Bin Laden e shiten si sukses politik dhe nuk u ra ndermend fare njoftimi I kongresit. Sot hidhen si mbrojtes te normave dhe tregojne keqardhje per vrasjen e nje te skeduari si terrorist me justifikimin idiot se eshte anashkaluar kongresi. Kur kjo mund te sillte ne rrjedhje informacioni e per pasoje deshtim. Realisht Trump eshte coherent I fushates se vet elektorale se tek e fundit eshte Trump e jo lali pleri. Uroj qe me kete lincim te paparimte qe po I bejne demokratet te fitoje pike per fushaten ne vazhdim dhe te rizgjidhet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu