• |
ide | kryesore

Dëbimi i mësuesit turk/ Eurodeputetja: Duhet urgjentisht një hetim i pavarur

Arkiva, Lajme, Të fundit

Deportimi i mësuesit turk, Harun Çelik, nga Shqipëria drejt Turqisë këtë të enjte vijon ende të shkaktojë reagime. Eurodeputetja Rebecca Harms ka reaguar ashpër ndaj qeverisë shqiptare, duke dënuar dëbimin e mësuesit.

Përmes një mesazhi në “Twitter”, eurodeputetja shkruan me tone të ashpra se “Kërkohet urgjentisht një hetim i pavarur i këtij rasti dhe rasteve të ngjashme të dëbimeve të shtetasve turq jashtë vendit”.


Lexo më tej:

Ekstradimi i mësuesit turk, Shqipëria i nënshtrohet “Sulltanit” 

Harms është e dyta eurodeputete që reagon për dëbimin e shtetasit turk, Harun Çelik, nga Shqipëria, pas eurodeputetes Ramona Strugariu.

Aaaa

3 Comments

  1. Shqiperia eshte vend i pavarur Frau Harms,prandaj,harroje hetimin serioz mbi procedurat qe ka ndjekur Shqiperia per ekstradimine qytetarit turk,Harun Çelik.Kryeministri yne e di fort mire,qe ne Shqiperi ai mund te beje ç’te doje,pa mbajtur asnje pergjegjesi.Po,kur del jasht Shqiperise ndryshon puna,rri sikur ka dhjere ne breke.Ne 2016 me firmen e Edvin Escobar D’Rames, fondet shteterore prej 500 mije dollaresh,kaluan tek fondacioni i Bienales se Venecias,ku vetë Rama ekspozoi punimet e tij,qe u “vleresuan” si zhgarravinat e nje adoloshenti nen efektin e droges.Kryeministri vodhi hapur Leket e takspaguesve shqiptare Frau Harms,dhe asgje nuk ndodhi,JU thoni hetim serioz per Harun Çelikun!Ne cilin Planet jetoni ju?

  2. Ato leke si dhe te tjera pa fund me siguri kane shkuar ne ndonje agjensi imobiliare si psh ne gjermani??!!. Pse jo?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu