• |
ide | kryesore

Mish, plënc, presh dhe gështenja/ Amerikanët habiten me bagazhet e 2 shqiptarëve (FOTO)

Lajme, Të fundit

Mish të njomë, presh, salsiçe, copa plënci… ishin disa nga artikujt që u gjetën nga kontrollorët amerikanë në Aeroportin Ndërkombëtar të Filadelfias muajin e kaluar. Sipas Agjencisë së Doganave dhe Mbrojtjes së Kufijve (CBP), ishte një një qen detektor bujqësor që çoi në zbulimin e produkteve të ndaluara ushqimore në aeroport në 19 dhjetor.

Bëhej fjalë për bagazhet e 2 udhëtarëve nga Shqipëria. Specialistët gjetën 6.2 kilogram mish të një kafshe të egër, salsiçe me mish derri dhe copa plënci të kafshëve të papërpunuar, 2.2 kg presh dhe 2 kilogram gështenja të freskëta. Në gështenja specialistët gjetën dy insekte të gjalla dhe ato vinin një erë e keqe.


Autoritetet thanë se i lanë udhëtarët të vijonin rrugën, por konfiskuan ushqimet që më pas u shkatërruan. Specialistët amerikanë thonë se gjatë festave është e zakonshme që të huajt të sjellin ushqime të çuditshme tradicionale nga vendet e tyre. ©LAPSI.al

Raw Meat, Animal Stomach, More Seized At Philly Airport: Customs-1 Raw Meat, Animal Stomach, More Seized At Philly Airport: Customs-0 Raw Meat, Animal Stomach, More Seized At Philly Airport: Customs-2

 

10 Comments

 1. Jo po do hajn hamburgerat dhe chicken wingsat e ktyre qe ngado qe ta kthesh koken jane Monstra te trasha dhe u vjen era shurrree

 2. Habituni, habituni nga prasi!
  Dhe vazhdoni te na diskriminoni me “Next!” neper sportelet tuaja te vizave e me politikat tuaja te hiçbërjes!
  Nderkohe tritolin dhe raketat ua hedhin te tjere!!!!!
  Congrats!

   1. Si fillim, ti bastard pa emer, nuk e ke fare idene se c’eshte racizmi. Une nuk po ankohem fare, se dyti. Amerikanet po ankohen.
    Se treti, sic ta ka shpjeguar edhe komentuesi me lart, Tolja, kanceri vjne pikerisht nga ushqimet e ndyra amerikane.
    Dhe se katertin Merua sapo doli nga shtepia jote…. e ke mamin me vete?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.