• |
ide | kryesore

Ndërroi 3 dhoma hoteli, amerikania alarmon ambasadën dhe policinë e Tiranës

Lajme, Të fundit

Një shtetase amerikane ka kaluar nëpërmjet një situate aspak të mirë përgjatë mesit të muajit dhjetor. Gjithçka ka nisur me përpjekjen e saj për të ndërruar bravën e derës së shtëpisë derisa përfundoi në komisariat, pas eksperiencës jo të qetë në një prej hoteleve të kryeqytetit.

Ledi B., u drejtua më 11 dhjetor në një prej hoteleve më luksoze të Tiranës, ku kishte vendosur të kalonte natën pasi nuk ndihej e sigurt në banesën e saj. Gruaja kërkonte të ndryshonte bravën e derës së shtëpisë, por për shkak se nuk ia kishte arritur dot atë ditë, vendosi të qëndrojë në hotel deri sa të zgjidhej situata në banesën e saj.


Me të hyrë në dhomën e hotelit, Ledi B., provoi të relaksohej duke u shtrirë në krevat dhe duke parë televizor. Por gruaja amerikane sërish nuk arriti të gjente qetësi. Sipas saj, çarçafët kishin njolla të zbehta, çka i shkaktuan kruarje dhe alergji në disa pjesë të trupit.

Recepsionistja e drejtoi për në një tjetër dhomë, por sërish u refuzua nga Ledi B., e cila vuri re se dhoma lidhej me një derë të brendshme me një tjetër dhomë. Për të, kjo paraqiste pasiguri.

Edhe në dhomën e tretë të hotelit që iu dha shtetases amerikane sërish doli problemi i pasigurisë.

Për stafin e hotelit zgjidhja e vetme ishte konktakti me shefin e sigurisë, por as me të gruaja nuk ka gjetur do qetësinë.

E gjendur në këtë situatë paqartësie, gruaja ka telefonuar policinë në numrin 129, si dhe ka vënë në dijeni edhe Ambasadën Amerikane.

Ende nuk është sqaruar se çfarë apo kush i ka shkaktuar frikën dhe pasigurinë shtetases amerikane, por tashmë materialet i kanë kaluar Prokurorisë për t’i vlerësuar./TCH

12 Comments

  1. Materialet i kane kaluar Prokurorise e cila mezi e priste kete rast qe te kete pune me cfare te merret! Nderkohe ketu shqiptaret po qihen ne bythe duke u vjedhur cdo dite! O ju qifsha rropte o shtet muti.

  2. Endrra ime ne sirtar eshte te kem nje nenshtetesi amerikane dhe te vij ne shqiperi dhe tu dhjes ne fytyre me edvin e me ministra dhe te iki prape. Se e di qe keta servila robqira sdo bejne gje tjeter vecse te zbythen si shkerdhata qe jane dhe te me respektonin ne max. Por ce do na qelloi fati i keq qe jemi shqiptare dhe jemi te paret qe ja fusim njeri tj dhe na e fut i madhi te gjitheve. Kjo eshte shqiperia e dhjere..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu