• |
ide | kryesore

Bilanc lufte në Shqipëri, 10 viktima në 7 ditët e para të vitit të ri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Viti 2020 ka nisur si mos më keq në Shqipëri. Në 7 ditët e para të vitit të ri kemi 10 persona që kanë humbur jetën. Tre janë vrarë në atentate dhe 7 të tjerë kanë humbur jetën në aksidente. Atentati më i fundit ishte ai i sotmi në Rrëshen, ku u vra me snajper pronari i një televizioni lokal. Situata nga kriminaliteti në Shqipëri është e rëndë. Bandat po lajnë hesapet me njëra-tjetrën, duke mbjell terror dhe pasiguri tek qytetarët. Ndërkohë që policia dhe agjencitë e tjera ligjzbatuese në vend thjesht po numërojnë viktimat.


©LAPSI.al 


 

 


4 Comments

  1. Ky vend ka marre rrugen e mutit me kohe! Edhe ne Perendim vriten. Por te besh bilancin per vdekje/popullate, kjo eshte e frikshkme!

  2. Keni harruar grabitjet. Te pakten tri grabitje kane ndodhur nga fillimviti, ne Mallakaster pati nje te vdekur ndersa grabitja e fundit u krye ne mes te Tiranes ne ora 18:07 raportojne mediat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *