• |
ide | kryesore

Daçiç shpall objektivin: Me mbështetjen e Rusisë dhe Kinës do zhbëjmë pavarsinë e Kosovës

-Instant, Të fundit

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq, ka shpallur njw nga objektivat e kwtij viti luftën kundër pavarësisë së Republikës së Kosovës. “Unë pres më shumë shtete që të tërheqin njohjes. Do të vazhdojmë veprimet diplomatike kundër anëtarësimit të Kosovës në organizata dhe institucione ndërkombëtare”, ka thënë Daçiq.

Daçiq ka thënë se në vitin 2020 Serbia do të vazhdojë përpjekjet për ruajtjen e integritetit territorial dhe pavarësisë së saj dhe për gjetjen e një zgjidhje kompromisi sa i përket çështjes së Kosovës.


Përveç tjerash Daçiq ka thënë se do të vazhdojnë të forcojnë raportet jo vetëm me Rusinë dhe Kinën, por edhe me SHBA’në, Francën, Gjermaninë, Britaninë e Madhe, siç ka potencuar diplomati serb për të ruajtur raportet “me miqtë tradicional nëpër botë”

5 Comments

  1. O Dacic, ne fillim kerkoi Edvin Rames heqjen e njohjes te Kosoves,e ke gati ne tavolinen e kryemutit te Shqiprise.
    Lene Kinen e Rusine,kush i pjerdh ata,Evinin,Edvinin e ke per kte pune adapt.Lider boteror i maskarenjeve antishqiptar!!!

  2. shikoni se ne cilin nivel ,bie krijesa e zotit gjithfuqishmit qe duan te rrenojne fuqin dhe drejtesin e tije thotë:

    kurr marrin pushtet te pamerituarit ,dhe te paditurit,me egon e tyre ,kerkojn te bejn ligjin ne toke ,me ego epsh interes ,ne nje ambjent dhe krijesa te krijuara ne menyre te atill ,ne funksion dhe dobi ,kurrsesi ndryshe ,vetem se me rregull ligj drejtesi hak,gjithcka ne kete bote, deri ne kete moment tepakten shekullin e fundit,u zhvillua padrejtesia ,nje konkurence ,e shfrenuar te teknologjis shkatrrimit,se kush te dal I pari me synime te mella,hegjemoni kontroll shkatrrim ,por fatkeqesisht keto zoterinje te mellenj qe me mendje dhe fuqi kan shkuar aq larg ,sikur shkatrrojn boten por harroj qe ndollen vet Brenda ne te,por qe shkatrrimin e vet nuk e deshirojne,dhe ati nuk mund ti cmangen, veten e duan te drejtat e tyre dhe padrejtesin nuk e pranojn tu behet por,padrejtesi tjereve ju bejne,zgjillje duan per problemet deshirat,sejcili ,krijus zgjilljesh nuk jan dhe zgjilljet vin vetem ne unitet,kurse keto po shkatrrojn gjithcka,e then drejtperdrejt veten e tyre ,jeten e tyre funksionin e saj,,por po ti pyesesh a don jeten apo vdekjen ,me te madhe me cdo kusht kerkojn jeten e tyre sa me te begat lumtur ,dhe te gjate,,po ti analizosh keto krijesa,te cuditeshme, qe veprojn I bejne sherbimin ati veprimi qe nuk deshirojne tu ndollin ne vetet e tyre, nese I analizojme per nivel te gjith kan arsim te larte dhe hulumtojne dhe kontrollojne menazhojne burimet e diturise, ky eshte niveli me I larte njerzore ,dituria nuk ju mungon ,por veprimi qe keto bejne ,duket I paspjegueshem per perfundimin qe jep ,por nuk kalon pa spjegim adekuat,keta kan mbetur vetem format njerzor vetem e vetem se ne kohen e duhur ,dhe menyren e duhur,qe ne barkun e nenave nuk kan marrur edukaten e duhur ,ndjeshmerin per mendimet dhe veprimet e mira,dhe keta ndonse jan gjalle por semrat u kane vdekur nuk kan ndjeshmeri vlersimi ,per te shpetuar veten shpirtin e vet jome te shpetojne drejtojne menaxhojne popujt e tyre,,keta jan ne gjendje te dehur si alkolistiqe dehet ,I thuhet mos pi se je dehur dhe vazhdon te thoj jam mire,,keto jan demtuesit e pabindur qe po shkaterrojn boten bashke me vetet e tyre keto jan personat qe mekatettona duan te na I marrin me zor,u themi faleminderit ,ne nga zoti erdhem dhe ati do ti kthehemi perpara tije do dalim ,dhe gjykohemi ,e rendesisheme eshte qe e verteta u eshte then po ju thuhet dhe deshmitare eshte I malli zot ,un kam besim te plot se te drejten verteten ,hakun bashke me krijuesin e tyre as nuk mund ta fshini as zhdukni as tjetersoni se ne gjitha kohnat me I fuqishmi ka dalur me I drejti se te drejtin e perkrahin te gjith dhe te padrejtin e uurrejn te gjith e perkrah vetem grupi interresit qe jan pak,i parejti I fuqishem ,fatkeqesisht vepron si ne mendime fjale dhe vepra kunder vetes vet, sepse I malli zot qe nga krijimi sejcilin e beri peng te vepres vet nese eshte e mir e shperblen nese e keqe e ndeshkon ,,o njerz nese nuk deshironi ndeshkimin e zotit largohuni nga padrejtesia,,mos urreni fatin e tjetrit se fatin e sejilit zoti mallerishem e beri ne unitet domosdoshmeri fat per te gjith ,na krijoj per tu bere ndihmes dhe plotesues ne dobi miq vllezer perms besimit vlerave virtytit maralit mire jo armiq perms antivlerave urrejtjes ,hakmorrjes shklatrrimit,o njerez jemi krijesa me e persosur me shum mundesi ,por vetem perms te vertetes drejtes hakut, dita per tu penduar ndryshuar ,dhe pranuar njeritjetrin SI LLURAT TE ZOTIT PER TU BERE NDIHMES DHE PLOTESUES NE DOBI me te drejtat qe I takojne sejcilit ne kete bote sipas krijuesit saj eshte sot, NESER DO JETE SHUM VONE , KU GJITHKA ,TE BIRE BUKUR QE DERI TANI E SHIKUAT SHIJUAT ,NUK DO TA KENI ME ,VETEM DO TU MBETET NE KUJTESE SI PERRALLE NA ISHTE NJEHERE,KETU DO TU cOJNE PADREJTESIA SEPSE AJO NUK TRIUMFON SE SU KRIJU ME ELEMENTE TRIUMFI ,PADREJTESIA DUKET E BUKUR NE FILLIM ,POR FUNDI ESHTE HUMBJE TRISHTIM NDESHKIM ,JU FTOJ NE SHPETIM LARGOHUNI NGA PADREJTESIA ,MOS PRANONI NDAJ TJETRIT ATE cfar po tua bente tjetri sdo ta pranonit tu ndollin

    1. O shoku mos bëj copy paste si robot, por ndaje shkrimin në paragrafë që të kuptojmë çfarë shkruan se më duket se ke ngatëru adresë se nuk është vend për predikimin e fesë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu