• |
ide | kryesore

Kërcënoi SHBA pas vrasjes së gjeneralit iranian, arrestohet themeluesja e Fondacionit Islamik në Kosovë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia e Kosovës ka arrestuar sot gjatë ditës Ikballe Berisha – Huduti, e cila doli me një deklaratë publike kundër vrasjes së gjeneralit iranian Qasem Soleimanit.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka thënë për Telegrafin se arrestimin e Berisha-Hudutit e ka bërë Drejtoria Kundër Terrorizmit në Policinë e Kosovës.


Ikballe Berisha – Huduti përmes shkrimeve në rrjete sociale kishte kritikuar liderët që përkrahën sulmin e SHBA-së.

“Më datë 07.01.2020, Drejtoria Kundër Terrorizmit ne Policinë e Kosovës, në bashkëpunim me PSRK-në dhe në bazë të urdhëresës nga organet kompetente te drejtësisë ka kryer bastisje ne lokacionin e të dyshuarës. E dyshuara është sjell për intervistim në Polici dhe me urdhër te prokurorit nga Prokuroria Speciale është dërguar në mbajtje për 48 (dyzet e tetë) orë, deri në vendim tjetër nga Gjykata kompetente”, konfirmoi Hoxha.

Ikballe Berisha – Huduti kishte shkruar në facebook se gjenerali i vrarë iranian nuk do të vdesë kurrë, madje disa nga postimet e bëra ajo kishte vendosur t’i largoj pas reagimeve të shumta në medie.

Ajo kishte shpërndarë edhe një artikull të BBC-së, ku shkruhej se hakmarrja për vrasjen e gjeneralit iranian pritet të ndodhë.

“Hakmarrja pritet. Një zinxhir veprimesh dhe hakmarrjeje mund të sjellë afrimin e të dy vendeve në një konfrontim të drejtpërdrejtë. E ardhmja e Uashingtonit në Irak mund të vihet në dyshim. Dhe strategjia e Presidentit Trump për rajonin – nëse ka një – do të testohet si kurrë më parë. Philip Gordon, i cili ishte koordinator i Shtëpisë së Bardhë për Lindjen e Mesme dhe Gjirin Persik në administratën e Obamës, e përshkroi vrasjen si pak më shumë se një ‘deklaratë lufte’ nga amerikanët kundër Iranit”, shkruante Berisha-Huduti, duke cituar BBC-në.

Huduti-Berisha është themeluese e një fondacioni fetar./ Telegraf

15 Comments

  1. Aty ku kurvat jane te ndershme dhe njerezit e ndershem quhen kurva, ku kriminele jane te lire dhe fukarai vuan denim, nuk eshte cudi qe te shkoj dhe ne burg per nje postim pa asnje problem ne facebook, sepse eshte i mbushur vendi me funderina si puna jote.

 1. Kjo eshte e lidhur me regjimin iranian,bile edhe ne foto me duket me ish presidentin e tyre, dhe ne Kosove ben propagande fetare te sektit shia,sic paguhet. Fakti qe u arrestua tregon qe te gjithe qe percajne dhe luftojne kudner interesave shqiptare,jane ne monitorim, do shfrytezohet nje gabim i radhes i tyre dhe do perfundojne ne burg. Pas Kosoves dhe Shqiperise, ne shqiptaret kemi SHBA dhe sduhet lejuar askush te jap mesazh ndryshe nga cmendon 99% e shqiptareve. ..Ne anen tjeter qeverite tona duhet te bejne te pamunduren qe te nxjerrin popullin nga varferia ekstreme, e ku pastaj organizatat dhe shtetet e huaja anti-shqiptare e shfrytezojne kete kategori dhe ne kembim te parave ,behen njerezit e tyre. Gjithashtu te avancohet edhe me shume lufta kunder ketyre individeve qe bejne propaganda percarese,fetare krahinore dhe anti-amerikane

 2. Mire kjo! Po Lubonja si e ka hallin qe deklaroi se akti i eliminimit te gjeneralit ishte terrorist????
  🥁🥁🥁🥁🥁🥁🥁

 3. Turp me te madh se te arrestohet robi per nje status apo opinion nuk ka. Keta hajvanet kujtojne se duke u sjell si Irani respektojne Ameriken. Pas burgut ka mundesi te kerkoje azil ne amerike dhe me siguri e fiton. Per me teper as urrejtje nuk paska shfaqur. Vetem analize. Turp!

 4. Zhulse,ke harruar se te çliroi nga Serbi, Ameriaka?Zaten si puna jote duan Serbin,o kafshe !?
  Neveri per sojin tend!
  Te gjithe ata qe jane kunder Amerikes ne kete rast,pse vrau nje basrard,dhe flasin shqip,u them se nuk jeni Shqiptar,jeni qenije mosmirenjohese,nje hap nga kafshet!
  Zoti e bekofte Ameriken !

 5. Ore po keta 10000 salafiste neper shqiperi qe kete qe thote kjo si nuk i fut njeri ne burg
  Ata edhe ne Siri shkuan e prene koka edhe tani jane kthyer edhe prape si ze njeri me dore
  Se myslymane ata myslymane edhe keta
  ku eshte ndryshimi
  Per me teper une nuk di njeri ne keto 30 vjet ne evrope qe te kete bere nje akt terrorist edhe te keta thene rrofte ajatollahu.
  Te gjitha ata qe kane bere akte terroriste neper rruget e evropes jane salafiste
  Siku nuk ecen kjo llogjika fare.
  Mos harroni te shkoni te merrni grate edhe kalamajte e salafisteve ne siri e irak se kur te kthehen me flamurin e zi ne nje dore edhe te amerikes ne tjetren nuk i ze ligji.

 6. Terrorristi me i madh me surrat intelektuali ne vendin tone eshte olsi jazexhi dhe kreshnik osmani qe sa nuk po pjellin nga inati rrace e flliqt ju bashk me isisin skeni as nje dallim cuditem si nuk i rras shiku brenda e tua humbe celsat
  USA E PARA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu