• |
ide | kryesore

Apeli i Ministrisë së Jashtme për shqiptarët: Shmangni udhëtimet në Iran e Irak

Lajme, Të fundit

Pas përshkallëzimit të konfliktit, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikës se Shqipërisë udhëzon shtetasit shqiptarë të shmangin udhëtimet në drejtim të Lindjes së Mesme, në vendet me tensione të përshkallëzuara, Iran, Irak.


Ndërkohë për shtetasit shqiptarë që aktualisht ndodhen në Iran ose Irak dhe qe kanë nevojë për asistencë, MPJ thotë se janë të lutur të kontaktojnë Ambasadat e Republikës së Shqipërisë në Kuvajt dhe ne Turqi në adresat:


Kuvajt (Kuwait City):

Celular: +96594048219

Office Phone: +965 2524 0627,

E-mail: [email protected]

Turqi (Ankara)

Tel: +90 312 441 61 03 / 04

Celular: +90 549 561 1985)

Email: [email protected]

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu