• |
ide | kryesore

Rama: Së shpejti do vizitoj Rusinë dhe Ukrainën

Lajme, Të fundit

Shqipëria merr nesër zyrtarisht drejtimin e OSBE-së. Nga Vjena, kryeministri Edi Rama njoftoi se ka një kalendar të ngjeshur vizitash për të cilin është kordinuar dhe me Ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj.


Më të afërtat janë ato në Ukrainë, ShBA dhe Rusi, por nuk dha data.


“Vizita në Rusi është pjesë e axhendës të drejtuesit të OSBE dhe angazhimeve që unë kam marrë. Do të bëjmë disa vizita, më të shpejtat janë vizita në Ukrainë, SHBA dhe Rusi. Për datat, duhet të rakordohemi”, tha Rama.


7 Comments

  1. Se Ka per her Te par Po bashes çfar do i thot apo shkon ti jap leksione putinit Po kujdes se mo kthehesh me fustan

  2. Ky Cakaj coc ka! Mos po i vjen rrotull si shokeve Mehmet e Kadri!!?? Se po te mori inat Rama sikur te ka pa xhabrahili…

  3. SHIKOJE ATE GENC CAKAJ SI RRI ULUR SI KURVE MUTI ,KY GENCI DUKET SI GJITHE NATEN JA KA LEPIR KARIN EDI RAMES DHE MERO GELBAZA JA KA FUTUR KARIN NE BYTH DHE PO NDJEHET ME TURP

  4. Tani gjitha vitin kemi Eskursion ne Rusi.. Rama gjeti rastin ti beje beje lesh buxhetin e shtetit(paret e taksave) neper hotelet e botes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.