• |
ide | kryesore

Video / Ideja e veçantë, 51 fëmijë në fushën e “Air Albania” për të nderuar viktimat e tërmetit

Sport

51 fëmijë kanë marrë pjesë në koreografinë që u ekzekutua përpara ndeshjes së bamirësisë me moton “Luajmë dhe Rindërtojmë së bashku” që po luhet në “Air Albania”. 51 fëmijë sa dhe numri i personave që humbën jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë në 26 nëntor.

Yje të futbollit shqiptar dhe atij italian kanë zbritur në fushën e stadiumit më modern në vend për ndeshjen e bamirësisë “Luajmë dhe Rindërtojmë së bashku”, të ardhurat e së cilës do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu