• |
ide | kryesore

(VIDEO) Kokainë me vlerë 100 mln euro nga Brazili, pranga edhe një shqiptari në Itali

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një sasi e madh kokaine e pastër me vlerë 100 milionë euro është sekuestruar sot nga Guardia di Finanza e La Spenzia dhe Xhenovas.

Mediet italiane raportojnë se sasia prej 333 kg kokainë vinte nga Brazili, ndërsa kishte mbërritur në Itali e fshehur në disa pllaka graniti.

Nga aksioni i madh i Guardia di Finanza, i zhvilluar në port, u sekuestrua lënda narkotike dhe u arrestuan katër trafikantë, një italian, një kroat, një shqiptar dhe një brazilian, të cilët akuzohen për trafik ndërkombëtar droge.

Siç raportojnë mediat fqinje, nëse kokaine trafikoje në treg, kapte vlerën e rreth 100 milionë eurove.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu