• |
ide | kryesore

Dëmet nga tërmeti, zbardhen emrat e 24 personave të ndaluar nga policia. Mes tyre edhe Fatbardh Plaku e Besnik Fuçia

Arkiva, Lajme, Të fundit

Dy muaj pas tërmetit të 26 nëntorit, policia e Tiranës ka shoqëruar mbrëmjen e sotme 40 persona, mes tyre ish-drejtues komunash, administratorë, zyrtarë hipotekash dhe ndërtues, të cilët akuzohen për shpërdorim detyre.


Dy nga zyrtarët e shoqëruar janë ish-kryetari i Komunës së Farkës, Fatbardh Plaku dhe ish-kreu i Komunës së Kasharit, Besnik Fuçia. Janë zbuluar disa nga emrat e zyrtarëve dhe punonjësve të administratës, të cilët janë ndaluar në orët e fundit në qarkun e Tiranës.


Ata akuzohen se duke përfituar nga pozicioni i punës kanë falsifikuar dokumentet duke shpërdorur detyrën dhe për pasojë duke sjellë pasoja në objektet të cilat më pas rezultuan të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Emrat e të ndaluarve:

1-Fatbardh Plaku

2-Merita Kushi

3-Bukurije Halili

4-Ali Syrmishi

5-Vjollca Hoxholli

6-Anila Harxhi

7-Gerti Çalliku

8-Jani Ikonomi

9-Qirjako Gjergo

10-Sherbet Shehi

11-Naim Shehi

12-Luan Beta

13-Ermir Cina

14-Stela Maze

15-Besnik Fuçia

16-Gëzim Shkalla

17-Adhurim Qehajaj

18-Zhaneta Tagani

19-Pellumb Fortuzi kapur

20-Xhevahir Doda kapur

21-Reis Muca

22-Hekri Disha

23-Agim Eski

24-Faik Fejzo

6 Comments

  1. Polici kriminale e partise socialiste !?Po si ka mundesi qe arresotohen vetem ish zyrtare te partise demokratike,rilindas moterqire ?!Po si ka mundesi qe arretohet Besnik Fuçia dhe Faik Fejzo dhe plehra socialist sponsor i ps Sula i Oliveas te mbikalimi i Kasharit nuk ndalohet fare ?!?!Ju qe e keni kthyer policine dhe prokurorine ne politike jeni as me pak e as me shume,por fiks si Gjushi ?!O plehra u shemb gjitje Durresi dhe atij monstre nuk i hyn gjemb ne kembe ?!Ku eshte Opozita o plehra te sorosit ?Ku jane nderkombetaret e hashashizuar e ndyresisht te korruptuar,flisni funderrina ?!Asnje funksionar apo ish funksionar i Bashkise Tirane,ku demet jane shume te medha,pse nuk arrestohet Edvin Rama dhe ish banda e tij e ndertimit ne Tirane,te Fresku e ngado qe kane pesuar deme pallatet e tij dhe shpures se tij te hajduteve ?!Pse ?!Ku jane ata qelbesat,te paemer qe lepijne prapanicen e edvin rames ?!Si ka mundesi plehra qe vodhet e vidhni pafund e nuk u dhemb askund se si degjenerojne taksat e qytetareve te ketij vendi !?Mjafton te keni nje te semure psiqik ne krye te puneve te pista dhe hijenat ne ndihme dhe vu xhepave te shqiptareve ?!

  2. Po ndonje roje parkingu kane arrestuar? Se ata jane shume te rrezikshem, koka e krimit. Ata kane ideuar dhe zbatuar gjithcka. Rama, Gjushi, Berisha, lali Eri vetem firmat kane vene. As kane ditur, as kane pasur gje ne dore

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu