• |
ide | kryesore

Ilir Meta: Ky është ‘rreziku i vërtetë rus’ që i kanoset vendit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka ngritur zërin sot për rrezikun që i kanoset vendit nga largimi në masë i shqiptarëve dhe ulja e lindshmërisë. Alarmi i Presidenti është nxitur këtë radhë nga projeksioni dekurajues që OKB-ja ka nxjerrë për popullsinë në Shqipëri deri në vitin 2100, me një ulje deri në 30-40%, cituar nga “Monitor”.

Presidenti Meta në Facebook: 

“Kambanat e alarmit po bien! Stop shpopullimit të Shqipërisë! Ky është “rreziku i vërtetë rus” që i kanoset vendit! Kjo është sfida më madhore që kërkon urgjent dialog, zgjidhje, dhe kthimin e shpresës për të gjithë shqiptarët! 9 kushtet e Bundestagut janë harta e rrugës së Shqipërisë europiane! Koha është tani! Nuk mund të ketë Shqipëri pa shqiptarë!” 

Lexo më tej: OKB rishikon me 30-40% ulje projeksionet e popullsisë shqiptare; Në skenarin pesimist mbetemi vetëm 512 mijë persona në vitin 2100 

5 Comments

  1. Sa ne linje me duken gjerat per keta PLUTOKRAT, perdorin edhe termin oligark qe ne te vertet eshte i gabuar pasi nuk behet fjale per “sa lek ka samir mane” por “si behen bilionera politikanet si edi rama, jo si trump pasi ai eshte self made” ( prandaj mbase e ka dhe kaq inat merkeli me ramen )…kane sa vite qe vetem vetvriten shqiptaret dhe merkeli del e thote do ti kushtojme me shume rendesi familjes. Duket sikur e kane lejuar vet situaten te precipitoje ne kete pike. Nderkohe problemi dhe shkaku i vertet qe ka qene dhe eshte komumizmi modern nuk permendet fare, besoje se jane ne ujdi me çunak bilionera nga silicon valey si marku psh.
    Ata te JCR ( qe jane UK remainers ) mora vesh qe duan te promovojne edhe largmapesi, me siguri fitues do dali ai qe rri kokulur jo ai qe punon ( megjithese sot pune quhet te besh komente proqeveritare, jo te kesh punuar realisht, pak a shume si filozofia e rames ) Ndryshe i bie qe gjithe kjo fasade te rrezohet nga venia ne rrezik e status quo, prandaje hyjne ne loje edhe komunistat si ben blushi me partine libra qe na kerkonte ti dergonim plan mbi partine dhe qe ne fund beri telefoni prishur ( i thençin ) me ramen. A me falni….nuk behet fjale per pune, u ngaterrova behet fjale per moral ( speaking of status quo, nga fillimi tja fillojme, por ne piken qe duan plutokratet si rama ).
    Pyetja eshte pse kur Guy Verhofstadt lejon markun te beje politik, nuk i nxjerr te verteta ne shesh ? Mbase ka te beje me afeksionimim e bashkimit evropian me marksizmin ?
    Deri atehere…jemi te pafte, pa ambicie, pa deshira, pa pasione etj etj, alibite nuk kane fund, ose me keq akoma meqe keni ambicie, pasione punoni per to jo per te fituar ndonje grosh. Nuk quhet komjnizem modern ky, jo per gje por po e trashegojne brez pas brezi dhe e keqja eshte se na bejne te dukemi sikur jemi negative.

  2. Kuptoni qe basha ne kete pike ose eshte i blere, ose eshte atje sa per figure qe mos deshtoje rama. Rama ka fituar, me te bashke edhe modeli i tij socialist. Tani eshte post fitore, si tja mbyllim goje sepse u vertetua qe pooulli nuk hengri sapun per djathe thjeshte i ben gjerat nga halli, kuptoni ? NGA HALLI, jo sepse duan. Njelloje siç perdoren internetin nga halli. Prisni kur te dal rama te thote hajde flasim se une jam tolerant. Mbas pilafit qe te jemi bashkpunetore. Ndryshe perçarje perçarje perçarje dhe ne fund moral.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu