• |
ide | kryesore

Pamje të rënda/ Si u ekzekutua narko-trafikantja që vrau 13 policë (FOTO+VIDEO)

Lajme, Të fundit

Maria Guadalupe Lopez Esquivel, shefja famëkeqe e narko-kartelit më të fuqishëm meksikan, e njohur me nofkën “La Catrina”, është vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë në Meksikë.


Ajo drejtoi një skuadër vrasësish që masakruan 13 oficer policie në tetor të viti të kaluar. 21-vjeccarja u përfshi në një sulm kundër ushtrisë dhe policisë në La Bocanda, një qytet në shtetin qendror të Michoacan.


Nofka e saj, Caterina, përfaqëson një figurë femërore, skelet, me një kape të gjerë, që lidhet me Ditën e të Vdekurve në Meksikë. Videot tregojnë gruan të qëlluar në qafë, ndërsa ajo humbi jetën si pasojë e humbjes së gjakut.

Résultat de recherche d'images pour "Maria Guadalupe Lopez Esquivel" Résultat de recherche d'images pour "Maria Guadalupe Lopez Esquivel" Résultat de recherche d'images pour "Maria Guadalupe Lopez Esquivel" Résultat de recherche d'images pour "Maria Guadalupe Lopez Esquivel"

5 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.