• |
ide | kryesore

Rikthimi i opozitës në tryezën e reformës, reagon Rama: Duhet përgëzuar!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore.

Sipas Ramës për më shumë se një vit rruga e konfliktit ka çur deri në ekstremin e mosarsyes.


Por Kryeministri tashmë ka përgëzuar vendimin e opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut, madje ka premtuar se të gjitha rekomandimet do integrohen në ligjin e ri zgjedhor.

“Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor👏”, shkruan Rama.

5 Comments

 1. “Iku “gjiknuri u kthye PD, kjo ishte “strategjia” qe zgjati nje vit per tu kuptuar,pas taj do “iki” edrama dhe zgjedhjet me qershor 2021. Urime Lulo mezi ta kuptuam planin strategjik

 2. Per cdo tallje, cdo sharje, cdo perbuzje, cdo neperkembje qe i bere opozites ( dhe popullit opozitar gjithashtu), paske pasur te drejte o plako. Ta vazhdo talli, perqeshi, zhburrnoji,shkeli me kembe se hak
  e kane.
  sI ISHINN ATO DY VARGJET E FAMSHME NGA PROMETHEU SE HARROVA….

  ah e gjeta : SKLLEVER E BIJ SKLLEVERISH JENI

  SE LIRI S’ DONI

 3. KA NGEL VETEM TI QISH NE BYTHE ME TERE MEND SE KESHTU E SHKERDHEVE SA DHE SI DESHE .
  SIPAS GJASAVE KE PER TA SHKERDHY EDHE NJA KATER VITE TE TJERA . ROPT O LUL BASHA , ROPT O LARAMAN E I PABESE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu