• |
ide | kryesore

Video/ Si Bolt por me katër “putra”: njeriu më i shpejtë i planetit është ai

Sport, Video

Gara më e pazakontë e atletikës quhet “All fours run” e konsiston duke vrapuar me të katër gjymtyrët. E në këtë disiplinë njeriu për tu mundur është ai: Kenichi Ito, që në 6 nëntor 2015 arriti të përshkonte 100 metra në kohën 15.71 sekonda, duke vendosur rekordin Botëror dhe duke u futur në rekordet Guinness. Ito është pak a shumë Bolt i garave me katër ‘putra’ sepse të gjithë rivalët nuk e afrohen aspak kohës së tij…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu