• |
ide | kryesore

Zbythet PD/Ulet në tryezë me Gjiknurin dhe Rudina Hajdarin

Arkiva, Të fundit

Pasi për muaj me radhë kishin vënë tre kushte, përjashtimin e Damian Gjiknurit dhe opozités së re nga diskutimet për reformën zgjedhore, si dhe kryesimin e tyre nga ndërkombëtarët, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezën e reformés zgjedhore.

Demokratët kërkonin largimin e Gjiknurit për shkak se e akuzonin si të përfshirë në manipulimin e votave në zgjedhjet lokale të Dibrës.

Por PD nuk kërkoi vetëm përjashtimin e Gjiknurit, por edhe të përfaqësuesve të opozitës parlamentare, kusht i cili ka rënë gjithashtu.

Në tryezën e mbledhur pak minuta më parë, përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili janë ulur me Damian Gjiknurin dhe Rudina Hajdarin. E vetmja fitore ngushëlluese e demokratëve është se takimi zhvillohet jo në mjediset e kuvendit nga i cili janë larguar.

 

14 Comments

 1. a ju dhjefsha mu ne lajm.

  Ca doni ju te bejne , reforme apo mos te bejne asgje. Opozita mund te kerkoje cte doje por se cfare eshte ne gjendje te beje PS me Ramen besoj e kemi pare. Nje pushtet i rilindjes thellesisht anti shtet dhe anti ligj ku cdo gje eshte ne tekat dhe kapriciot e Rames. Ram ben sic beri zgjedhje me nje kandidat ne qershor 2019 , dhe i vjedh zjedhjet qe ben me veten e tij!!!

  Gjiknuri dhe Rudina jane turpi dhe faji i mazhorances.

  Gjiknuri perfaqeson zgjedhjent e vjedhura ne Diber me shprehjen e famshme ne te gjithe mediat europiane duke filluar nga BILD : termet termet, ia ke q… nanen krejt, ndersa Rudina nuk di as vete se ke perfaqeson.

  Keta jane turpi dhe faji i Mazhorances.

  Po meqe per ju te Lapsit qenka zbythur Opozita, kete te mazhorances jane per burg. Si gjithmone fajin e ka Opozita , Basha, Berishaaaaaa etj Rama psh qe i q… robt cdo gjeje nuk mund te flasesh per te.

  Titulli o LAPSAR duhet te jete i drejte me raportet opozite mazhorance , pse nuk zgjodhet si tituj psh:

  Vjedhesit e Zgjedhjeve te Dibres diskutojne Reformen Zgjedhore me Opoziten

  ose

  Perfaqesuesja pa elektorat e opozites se re te Mazhorances Qeverisese diskuton Reformen zgjedhore me Opoziten

  Ne fakt ju pelqen ” zbythja “se fajin per vjedhjet e zgjedhjeve dhe zgjedhjet moniste e ka opozita ne nenvetedijen tuaj amorale

 2. Tash ca do thone Bushati dhe Shkullaku si “anal-iste” qe jane dhe i shohin gjerat shume larg.
  Po ikni ore se Rama tall bythen me opoziten dhe ju analistet pasi nuk e njihni politiken.

 3. Ububububu o popull
  Ne dore te kujt ke rene
  O do paguaj Ca’ nga ato qe vajtojne te marrin nje vaje per Shqiperine dhe per kete popull PA mend,qe mban syte nga ketà kopuke
  Nxorren dy dosje me vjedhje votash dhe shkuan e u ulen ne tryeze.
  Dy here populli e degjoi opoziten por ashtu si ne ’90 neritan Ceka e terhoqi popullin mbrapaht ashtu edhe ketà i Kane bizneset bashke
  Kush te munde le te ike nga ky vend

 4. Llumi ka ngelur ne kete vend! Kenete do ngelet perjetesisht, se kete brum ka. E per cfare u bene gjithe ato protesta?! Per nje mut te madh!

 5. Lulzimja:
  Humbi zgjedhjet e pergjidhshme
  Bojkotoi parlamentin
  Bojkotoi zgjedhjet vendore
  Bojkotoi reformen ne drejtesi.

  Asnje nga keto aksione politike nuk prodhoi rezultat. Ne te kunderten. PDs i iken figurat me te mira dhe u izolua nga EU e USA
  Basha lepin ate qe ka peshtyre sa e sa here. Komplet kalama.

 6. Qe te githe ju sa ini
  ato robt ku ti kini
  politika nuk eshte loder
  ju shkerdhevsha nene e moter

  ate qe peshtyni pse e lepini
  aq legena juve ini
  popullin opozitar ju e shkatrruatat
  ato qe llomotitet ju i harruat

  si uli ne tryeze
  me halenjte me hajdutet
  pse e genjyet popullin e djathte
  dhe me ne fund ja u futet

  turp te kini o langaraqe
  qe beni keto pazare
  dhe ndihi dhe krenare
  sikur s’kini bere gje fare

  Partine demokratike e shkatrruat
  gjithe mundin sakrificen
  kthyet perseri -komunizmin-
  duke zbatuar -KATOVICEN-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu