• |
ide | kryesore

Operacionet ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ në Korçë, arrestohen tre trafikantë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Operacionet antikontrabandë ‘Gorica’ dhe ‘Klandestinët’ të nisura prej tetorit dhe dhjetorit në Korçë kanë vendosur në pranga dhe tre persona të tjerë sot.

Dy prej personave, A.Y, 55 vjeç dhe E.K, ishin në kërkim, kurse R.A, 32 vjeç ishte dënuar. Gjykata e Korçës kishte caktuar masën arrest me burg, për A.Y, për kontrabandë mallrash të kryer në bashkëpunim kurse për të dytin kishte caktuar dënim 20 ditor për fshehje të të ardhurave.


Po ashtu në pranga ra dhe E.K, 29 vjeç në kërkim prej 27 tetorit të 2019 pasi Gjykata kishte caktuar arrest me burg për ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu