• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta babai i aktorit të njohur

Paparazzi, Slider

Rocky Johnson, babai i yllit të Hollivudit, Dwayne Johnson, ose siç njihet ndryshe ‘The Rock’, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare.


Në një deklaratë, duke njoftuar vdekjen e tij, World Wrestling Entertainment (WWE) shkruan se ‘shpreh ngushëllimet më të thella për familjen, miqtë dhe fansat e Johnson’.


Rocky, i cili njihej si ‘Soul Man’, u bë kampioni i parë i ekipeve afrikano-amerikane të ËËE në 1983, një titull që ai fitoi me partnerin e tij Tony Atlas. Pasi doli në pension në 1991, djali i tij Dwayne vazhdoi trashëgiminë e tij të mundjes-ku mori pseudonimin e tij ‘The Rock’-përpara se të bëhej aktor.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.