• |
ide | kryesore

Gigi Hadid shkarkohet nga gjykimi për Weinstein

Paparazzi, Slider

Gigi Hadid nuk do të ulet në trupin gjykues kundër regjisorit Harvey Weinstein pasi supermodelja u shkarkua si një juriste e mundshme në gjyqin e të akuzuarit për përdhunim nga shumë femra të famshyme të Hollywoodit.

Gjatë marrjes në pyetje në gjykatë, ajo zbuloi se ajo ishte takuar personalisht me Weinstein, megjithëse tha se ajo ende ndjehej e aftë të ishte e drejtë dhe e paanshme nëse do të vendosej në juri. Të mërkurën, ekipi juridik i të pandehurit lëshoi detaje të mëtejshme mbi Hadid në një mocion prej 87 faqesh duke u ankuar për mënyrën se si po zhvillohej gjyqi në një “atmosferë karnavale”. Avokati i Weinstein, Arthur Aidala shkruajti se modelja e Victoria’s Secret ishte mike me Cara Delevingne, një nga 105 gratë që ka akuzuar publikisht producentin e filmit për llojet e ndryshme të sjelljeve seksuale ndaj tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu