• |
ide | kryesore

Ngjarje e rëndë në Itali, i riu shqiptar vritet dhe më pas hidhet në kanal

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Itali, pasi një 20-vjeçar me orgjinë nga Kosova është gjetur i vrarë. Sipas mediave në vend, 20-vjeçari është gjetur i vdekur në një kanal.

Më tej shtohet se, Erion Morina, se është me prejardhje është nga fshati i Drenoc i Malishevës. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, Morina pas një mosmarrëveshje me disa persona, u sulmua me grushte e më pas me armë të ftohtë.

Vrasësit e Morinës, e kanë tërhequr atë disa metra nga vendi që ka nisur sherri e më pas e kanë qëlluar dhe më tej e hodhën në një lum. Trupi i pajetë është disa orë pas krimit, pasi në anë të lumit janë parë shenja gjaku.

Mediat në Itali raportojnse karabinierët janë duke e hetuar rastin, dhe se aktualisht janë duke ndërmarrë disa operacione.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu