• |
ide | kryesore

Të arrestuarit nga tërmeti, gjykata lë në burg dy ish-kryetarët e Farkës e Kasharit

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën e sigurisë për 31 personat e arrestuar në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gjykata vendosi masën arrest me burg për 7 nga të ndaluarit mes tyre dhe ish-kryekomunari I Farkës dhe Kasharit


Arrest me Burg: Hodo Gjoni, Artur Skela, Fejzi Dyrmishi, Besnik Fucia, ish-kryekomunari i Kasharit, Naim Shehi, Gezim Shkalla, Fatbardh Plaku

Detyrim paraqitje: Anila Harxhi, Reis Muca, Merita Kushe, Hekri Disha, Bukurie Halili, Adhurim Qehajaj, Stela Maze, Zhaneta Tagani, Shpëtim Kërçiku, Jan Ikonomi, Ermir Cina,

Arrest shtëpie: Faik Fejza, Ndoc Pepkolaj, Mehmet Felahi, Agim Eski, Pëllumb Korfuzi, Qiriako Gjergo,  Asqeri Xhanari, Vjollca Hoxholli, Ali Dyrmishi, (aktualisht në spital me probleme shëndetësore), Shefqet Doda, Gerti Qalliku, Luan Beta

6 Comments

  1. KETA BEJNE ARRESTIME PA FAKTE E ARGUMENTA DHE NE FUND MBYLLET ÇESHTJA .
    NE E DIME SE ÇNDODHI NE LEZHE , RROGOZHINE , DURRES ETJ , TE GJITHE JANE JASHTE .
    ATEHERE PSE BEHEN KETO ARRESTIME? PRE BUJE ? PER TU MARRE PARATE OSE ME SAKTE PER TU VENE GJOBA ?
    ORE PO KETA GJYKATESIT DHE PROKURORET KUSH I ARRESTON ?

  2. Gjobvenie e prokuroreve dhe gjyqtareve, turpi drejtesis , vangjush dako shkatrroj gjith durresin dhe se arreston njeri,,,,

  3. Po si mund te lihen ne burg kryetaret e komunave qe jane politike dhe lirohet ky Qehajai i Vangjush Dakos, shefi i urbanistikes se Durresit, pergjeghes per gjithe shkaterrimin e Durresit. Apo ky eshte i partise ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu