• |
ide | kryesore

1936/ Zbulohet letra e Adolf Hitler për Mbretin Zog

Dossier

Ky është formati i letrës me anë të të cilit kancelari gjerman Adol Hitleri, njoftonte Mbretin Zog për përfaqësuesin e tij në Shqipëri. Letra mban datën 21 tetor 1936.


Aty njoftohet se përfaqësuesi gjerman i akredituar në Tiranë, do të ishte doktor Lukvald. Letra ka arritur në mbërrijë deri ditët tona e të ruhet në arkiv dhe është publikuar nga historiani Kastriot Dervishi.


1936/Letër e Adolf Hitlerit për Mbretin Zog

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu