• |
ide | kryesore

Dokumenti/ Vetëvendosje i propozon Thaçit, emrin e kryeministrit të ardhshëm

Lajme, Të fundit

Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kjo sipas dokumentit të mëposhtëm. Ky vendim i Vetevendosje vjen pas disa kërkesave të presidentit Hashim Thaçi për t’i formuar sa më shpejt institucionet e vendit.

Vendimi i është dorëzuar presidentit Hashim Thaçi. Ky i fundit tha një ditë më parë se tashmë e ka firmosur emrin e Thaçit si kryeministër. Mbetet ende pezull krijimi i qeverisë për shkak të ngërçit mes VV dhe LDK. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu