• |
ide | kryesore

Linjë ajrore Prishtinë – Beograd/ Vuçiç: Evituam njohjen e Kosovës

Lajme, Të fundit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka komentuar nga Zvicra marrëveshjen Kosovë – Serbi të nënshkruar në Berlin për vendosjen e një linjë fluturimi në relacionin Prishtinë – Beograd.


Ai ka thënë se me këtë marrëveshje është evituar njohja e pavarësisë së Kosovës. Vuçiç, që është kritikuar se pse kompania Air Serbia nuk do të jetë operatori, por kompania gjermane, ka thënë se në këtë mënyrë është evituar njohja e Kosovës.


“Air Serbia do duhej të nënshkruante të gjitha dokumentet me shtetin e Kosovës. Do të duhej të bënte marrëveshje me aeroportin Adem Jashari, por edhe me Kosovën si shtet, do duhej ta pranonim se hapësira ajrore nuk është nën kontrollin tonë.

Për këtë ne kërkuam dhe luftuam që ta involvojmë KFOR-in, ta kemi një ndërmjetës që me rezolutën e OKB-së është përgjegjës për atë hapësirë”, – ka deklaruar Vuçiç.

15 Comments

  1. Lexoni komentet e shpellkarave cfare niveli kane . Komplet debila. Dhe nje here ( si gjithmone) Shkurdhaku dhe Bushat kurva i coi ne orgazem mendore keta gomere me nje titull shkerdhat.

   Pyetja ishte , Pse kjo linje ajrore nuk behet nga Air Serbia ?
   Dhe pergjijgja ishte ; Sepse teknikisht Air Serbia nuk e ben dot kete linje pa njohur Serbia kosoven me pare si shtet.
   Pra zgjidhja e mesme qe fluturimet te beheshin do te jete qe kete pune ta beje nje ndermjetes asnjanes ( Gjermania ne rastin tone) .

   Cfare ka per te kaluar ne orgazem mendore ketu o shpellkaret e Salihut. Kosova ka plot 75 marveshje me Serbine sot qe flasim.

   1. Prit kur politikanet e Kosoves te ulen ne tavolinen per Shengenin Ballkanik dhe do shikosh se si ky portal do ti manipuloje prap keta komentues te pashprese te PDs per te share Ramen .
    Mos u lodh kot . Kane nje tru jo me te madh se te nje pate.
    Jane te gatshem te shajne Ramen dhe sikur Lapsi te japi lajmet per motin sot dhe neser .

    1. Po po jemi me partine tone. Ikni o molr se maximumi qe mund te beni eshte te dilni tek bashkounimi air albania, e permendni vetem per te na bere te dukemi keq. Ne te verter fakti eshte se e gjitha kko behet qe rama juaj i dashur te dal sikur mundesoi njohjen e kosoves. Mund te ishte evituar qe ne fillimi kriza ekonokike nqs ky ishte plani i rames. Por harrova ka nje tuf me militant provincial te lumtur qe zbuluan shekullin e XXI. Po iki te selia une tani te marr rrogen. Kokmushka.

   2. Pse nuk e bejne merkelin shenjtore ? Nuk e kuptoje, eshte edhe aq bujare sa mos e pranoje as vet…duhet te jete ikon ne cdo kishe, madje edhe ne xhami. Pa te asnje nga keto ndodhira elegante nuk do te ishte e mundur.

  1. Ska gje atyre ja u shtroi rama tapetin ta kishin me te legte duke ja mbyll gojen shqipove me dy krena. Ata ate pune kan pat gjithmone. Per ket viziokarin tuaj ca do thoni. Si mer edhe per ket justifikoheni o ju qifsha rracen e fisit ne pidhe ?

 1. Socialistat gezojne pasi rama po bene gjithe kete budallik qe te “njihet kosova” ?!?!?! Ajo njihet, tjeter pune se çiçit i djeg byça. Pyetja ime eshte, perse gjermania dhe amerika lejojne kete teater qe fuqizon ramen dhe veshtireson jeten e shqiptareve dita dites ? Nuk kane mjaftueshem prova qe ne shqoperi te kualifikuarit shperdorohen ose dali komplet jashte kuadros ? Pak si radikale, apo mos vall ka dore sorosi qe ja veshtireson jeten dhe amerkianeve sidomos trump-it.

 2. Socialistat gezojne pasi rama po bene gjithe kete budallik qe te “njihet kosova” ?!?!?! Ajo njihet, tjeter pune se çiçit i djeg byça. Pyetja ime eshte, perse gjermania dhe amerika lejojne kete teater qe fuqizon ramen dhe veshtireson jeten e shqiptareve dita dites ? Nuk kane mjaftueshem prova qe ne shqoperi te kualifikuarit shperdorohen ose dali komplet jashte kuadros ? Pak si radikale, apo mos vall ka dore sorosi qe ja veshtireson jeten dhe amerkianeve sidomos trump-it. Sa per socialista skipetarr, sja vlen, dolen per skrrap.

  1. Eshte inati dhe mania e protagonizmit te rames dhe sorosit, bashke me influencen e ketin te fundit. Po te vini re jane promovuar vetem komuniste dhe simpatizante te atin sistemit. Nje urra per socialistet qe ja arriten te legjitimonin komunizmin duke mbajtur te paster figuren e kryeministrit, pastaj cfare vjen mbas tij nuk eshte problem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu